Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?
Psychologia

Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?

Zdrada w związku

Zdrada w większości przypadków kończy się rozstaniem. Osoba zdradzana musi jednak wiedzieć, że do zdrady doszło. Często jednak nie ma możliwości dowiedzieć się prawdy chyba, że strona zdradzająca postanowi przyznać się do winy.
Ty również zdradziłaś i nie wiesz, co z tym zrobić? Mamy dla Ciebie kilka rad, które mogą Ci pomóc podjąć najlepszą decyzję.

Zdrada to krzywda

Nie ma sensu się oszukiwać – zdrada to jedno z największych ciosów, jakie partner może zadać partnerowi. Nieważne, czy zdradził chłopak czy dziewczyna – to zawsze boli stronę zdradzoną. Pamiętaj o tym zanim postanowisz działać „na dwa fronty”.

Dlaczego doszło do zdrady?

Jeśli spotkałaś kogoś kto zawrócił Ci w głowie mimo że masz chłopaka, zastanów się dlaczego do tego doszło? Czy między Wami na pewno wszystko jest OK? Czy na pewno czujesz do niego coś więcej niż tylko przywiązanie? Skoro ciągnie Cie do innych facetów i jesteś gotowa zrobić „skok w bok”, Wasz związek jest w złej kondycji. Zdrada na pewno wiele zmieni, ale czy na lepsze? Czy pomóc może coś, co krzywdzi zarówno osobę zdradzaną, jak i zdradzającą?
Potrafisz rozmawiać o swoich uczuciach z chłopakiem czy uciekasz od trudnych tematów, albo masz fochy? Dlaczego nie potrafisz zerwać z chłopakiem, a wolisz go okłamywać i krzywdzić? Chyba nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Nie bez powodu osoby, które zdradziły mają potem wyrzuty sumienia i nie mogą żyć normalnie z partnerem, którego oszukały.
Dla każdego jednak zdrada to coś innego. Niektórym wystarczy obejrzenie się za kimś na ulicy, inni wybaczyliby typową zdradę (seks) po alkoholu. Czy wiesz, jak Twój chłopak zapatruje się na ten temat? Co jest dla niego zdradą? Czy powiedział Ci, że wołałby nie wiedzieć o jednorazowym seksie z obcym chłopakiem/dziewczyną? Zastanów się, czy temat ten w ogóle pojawił się między Wami. Skoro jednak już doszło do zdrady (emocjonalnej lub fizycznej), musisz coś postanowić. Być może będzie to jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

Powiedzieć, nie powiedzieć?

Najlepiej kierować się zasadą „Traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana”. Gdyby Twój chłopak Ciebie zdradził, chciałabyś wiedzieć? Gdybyś dowiedziała się po kilku miesiącach od kogoś obcego o jego zdradzie, wybaczyłabyś chłopakowi? Przemyśl, czy chciałabyś aby Twój partner ukrywał przed Tobą tak ważne wydarzenie jak zdrada. Jeżeli uważasz, że chciałabyś wiedzieć o jego wybryku, powiedz mu prawdę.
Po wyznaniu wszystko zależy od chłopaka. Nie masz prawa zmuszać go do naprawiania związku, do rozmów, itp. Ma on za to prawo od Ciebie odejść bez słowa, bez rozmowy czy prób tłumaczenia z Twojej strony.
Uszanuj jego uczucia i pozwól mu odejść, jeśli tego właśnie będzie chciał. Jeżeli mimo zdrady on będzie pragnął spróbować jeszcze raz, zastanów się czy jesteś gotowa na nowy początek po zdradzie. Niewykluczone, że w czasie kłótni chłopak będzie Ci ją wypominał. Chcesz ciągnąć taki związek, walczyć, naprawiać, męczyć się i słuchać wyrzutów?

Zastanów się – skoro zdradziłaś, to znaczy, że coś między Wami nie gra. Zdrada to często tylko objaw poważnych problemów w związku. Bardzo często świadczy ona o tym, że osoba zdradzająca nie kocha już swojego partnera. Czy jesteś więc w stanie powiedzieć szczerze do lustra, że kochasz swojego chłopaka?

Post Comment