Smerfy 2 (The Smurfs 2) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?
Komedia Recenzje oraz Filmy Online

Smerfy 2 (The Smurfs 2) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?

Obsada Filmu: Smerfy 2 (The Smurfs 2) 2013
  • reżyseria Raja Gosnell
  • scenariusz: J. David Stem, David N. Weiss
  • gatunek: Familijny, Fantasy
  • produkcja: USA
  • premiera: 28 lipca 2013 (Światowa) 2 sierpnia 2013 (Polska premiera kinowa)
  • nagrody: Film dostał 7 nominacji
Recenzja Filmu:Smerfy 2 (The Smurfs 2) 2013
Smerfetka zostaje porwana. Drużyna Smerfów rusza do Francji, by odszukać swoją jasnowłosą piękność. Pomóc mają im w tym Grace i Patrick Winslow (Jayma Mays/ Neil Patrick Harris) , którzy sami przeżywają kryzys rodzicielstwa. Gdzieś na drugim planie pojawia się ojczym Patricka – Victor Doyle (Brendan Gleeson) , który robi wyjątkowo dużo zamieszania. Nasz czarny charakter – Gargamel (Hank Azaria) na ziemi osiąga status wielkiego iluzjonisty, a głupi lud płaci małe fortuny by móc zobaczyć go na żywo. Facet pragnie zapanować nad światem. W tym celu potrzebuje smerfowej esencji by jego magiczna moc wielokrotnie wzrosła.W tym filmie wszystko jest bez wyrazu. A może ja przesadzam ? Żyjemy w czasach, gdzie na Cartoon Network puszczane są bajki, gdzie bohaterami są kwadratowe poczwary. Gdzieś pośród tej okrutności pojawiają się na scenie Smerfy. To bardzo śmiały ale godny uwagi krok. Próba ponownego ożywienia legendy Niebieskich to prawdziwe wyzwanie. Można mieć pretensje co do wykonania. Nie wiem jak Wy, ale mnie w żadnym wypadku nie przekonują komputerowo zmodyfikowane Smerfy, które w uderzeniu z dużym ekranem wyglądają znacznie gorzej niż chociażby wiewiórki z produkcji „Alvin i Wiewiórki“. Wspominam Alvina, bo ta propozycja skierowana do dzieciaków miała małego asa w rękawie – gryzonie śpiewające znane hity. A jak wygląda to w przypadku Smerfów ?

Godnym pożałowania jest wybór drużyny do uratowania Smerfetki – Maruda, Ciamajda, Laluś to skład, który miał gwarantować dodatkowe emocje a tak naprawdę budził we mnie demony. Niestety nie dało się w żadnym wypadku ich lubić a Papa Smerf, wiecznie zmęczony życiem filozof wygląda jakby leśne grzybki jadł na potęgę. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że produkcja ta robiona była w biegu, pośpiechu i bez chwili zastanowienia. – ale dzieciom się podobało. Puszczanie oka do dorosłego widza skończyło się na prezentacji mało wyszukanych seksualnych akcentów

„Smerfy 2” to próba odpowiedzi na pytanie o rodzicielstwo oraz rodzinę zastępczą. Doskonale widać to zarówno w relacjach Smerfetka/ Papa Smerf a Patrick/ Victor. Za próbę zwrócenia uwagi na ten problem, należy się reżyserowi plus. Cała produkcja to chęć wniknięcia w relacje zarówno międzyludzkie jak również między-smerfowe i choć w ostatecznym rozrachunku „wszyscy i tak znikniemy w zupie“ warto zwrócić dzieciom uwagę na tą produkcję. O ile dla dorosłego może to być jedynie kolejna farsa i puste słowa, o tyle dla dziecka może mieć to bardzo ważne znaczenie. Świadomość równości i miłości jest ważna a kto ma jej nie uczyć, jak przesłodkie Smerfy, które po raz kolejny starają się uratować świat uczuciem płynącym prosto z serca.

Ocena: 5,5/10

Gdzie obejrzeć film „Smerfy 2 (The Smurfs 2)” 2013 za darmo w internecie

Obecnie film: „Smerfy 2 (The Smurfs 2) 2013” można obejrzeć tylko za pośrednictwem platform VOD.

Post Comment