Teściowa wtrąca się w nasze życie! – Jak z nią rozmawiać?

Kategoria: Psychika i emocjeTeściowa wtrąca się w nasze życie! – Jak z nią rozmawiać?
Dominika asked 12 miesięcy ago
Teściowa wtrąca się do naszego życia małżeńskiego, a mąż jej broni. Mam szczerze dość i czuję, że nasza relacja się przez tę kobietę rozpada. Co mam zrobić?"
1 odpowiedzi
Best Answer
Paulina Koziej answered 12 miesięcy ago

Witaj. Jeśli już chcesz przypisywać komuś winę, to większą ponosi Twój mąż. On powinien stawać po Twojej stronie. To on, pomimo zawarcia związku małżeńskiego i założenia nowej rodziny, nie może chyba ciągle odciąć pępowiny. Ale nie o obwinianie tutaj chodzi, prawda?

    Zrozum, że dla niego „zainteresowanie” mamy jest stałym elementem jego życia i nie jest dla niego niczym wyjątkowym. Potrzebuje może więcej czasu i więcej ewolucji, a mniej rewolucji. Kłótnie będą go tylko zniechęcać i utwierdzać w przekonaniu, że „mamusia” ma rację, a Ty nie. Musicie ze sobą dużo rozmawiać, wyjaśniać, definiować. Mówić o tym czego chcecie, pragniecie, jakie są wasze wyobrażenia na temat wspólnego życia. Na ile będziecie i chcecie liczyć się ze zdaniem innych osób i jakie to będą osoby. Jasno też określcie granice, których przekraczać nie będziecie. Czyli także – jak widzicie rolę innych bliskich w waszej codzienności.

Teściową też trzeba stopniowo odcinać od wpływu – bo to na dłuższą metę, lepsza metoda niż kłótnie i zrywanie wszelkiego kontaktu, obciążone wzajemnymi żalami i pretensjami. Wysłuchać rady można, ale wcale nie trzeba jej od razu stosować – można pozwalać na wygłaszanie opinii, ale nie muszą przecież one od razu obowiązywać. Pozdrawiam,