Ostatnio bardzo dokucza mi serce…

Kategoria: Psychika i emocjeOstatnio bardzo dokucza mi serce…
Kornelia asked 1 rok ago
Ostatnio bardzo źle się czuję, po prostu nie czuję swojego serca. A jak już poczuję, to solidnie - aż nie mogę złapać oddechu. Bardzo często wszystko mi błyszczy przed oczami, trzęsą mi się ręce. Wszystko to, wpływa na moje pogorszone samopoczucie, ponieważ się boję. Czy coś mi może dolegać?
1 odpowiedzi
Paulina Koziej answered 1 rok ago
    Droga Pani,
    Pisze Pani o doznawanych objawach: nie odczuwaniu serca bądź jego nadmiernym odczuwaniu, aż do problemu ze złapaniem oddechu, wspomina Pani o trzęsących się rękach. Te objawy powodują Pani gorsze samopoczucie, bo wywołują lęk. W takim przypadku warto zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego i podstawowej diagnostyki. Jej wyniki mogą zadecydować o potrzebie dalszych szczegółowych badań, już przez lekarza specjalistę. Może okaże się potrzebna konsultacja u lekarza kardiologa, endokrynologa i diagnostyka tarczycy, bądź u lekarza ginekologa, psychologa czy psychiatry.
    Może jest tak, że w jednym lub w różnych obszarach życia doświadcza Pani od jakiegoś czasu silnych i negatywnych emocji, niemiłych przeżyć. Układ krążenia jest bardzo wrażliwy na nasz stan emocjonalny. Oczywiście, dolegliwości ze strony serca mogą być objawem zaburzeń układu krążenia. Zdarza się również, że takie objawy, jak dolegliwości ze strony serca czy lęk występują np. w depresji maskowanej przez objawy somatyczne.