Mój chłopak chce sie kochać z inną

Kategoria: Życie intymneMój chłopak chce sie kochać z inną
Elfica, 20 lat asked 11 miesięcy ago

estem ze swoim chłopakiem już półtorej roku i jestem jego pierwszą kobietą w sprawach seksu. W związku jest nam wspaniale, nie kłócimy się, chociaż wiadomo, że czasem są gorsze dni i nie potrafimy się dogadać, ale następnego dnia jest już dobrze. Czy to naturalne, że on powiedział mi szczerze, że chciałby spróbować z inną kobietą, jak to jest?? Na moje pytanie, czy coś mu się nie podoba w naszym współżyciu, zaprzeczył i powiedział, że jest bardzo dobrze, ale po prostu chciałby zobaczyć jak jest z inną kobietą.

1 odpowiedzi
seksuolog answered 11 miesięcy ago

Sytuacja, gdy pierwszy partner seksualny staje się małżonkiem czy partnerem jedynym na całe życie należy do wyjątków. Zazwyczaj ludzie – zanim zdecydują się na trwały związek, czy małżeństwo – wchodzą w kilka związków przelotnych. Związki takie służą poznaniu siebie w relacji z inną osobą, poznaniu swoich potrzeb oraz tego, co możemy wnieść do związku – zarówno w sferze emocjonalnej, jak też w sferze seksualnej. Istotnym czynnikiem motywacyjnym, z którego może wynikać chęć nawiązania kolejnej relacji może być ciekawość, zwłaszcza jeśli związek dotychczasowy nie jest postrzegany jako idealny. Mniej skłonni do zmian stajemy się dopiero wówczas, gdy na własnej skórze się przekonamy, że nowy związek czy też współżycie seksualne z nową osobą nie różni się bardzo od dotychczasowych doświadczeń.

W badaniach populacyjnych z 2005 r. Polacy przyznawali się do posiadania przeciętnie 4,5 partnera seksualnego w ciągu życia. Podobny wynik przyniosły badania internautów prowadzone na przełomie lat 2009 i 2010 – około 75% badanych przyznało się do posiadania w ciągu życia więcej, niż jednego partnera seksualnego.

Natomiast Pani chłopak mógłby być zdecydowanie dużo bardziej delikatny. Rozważanie możliwości współżycia z inną kobietą przy Pani jest oznaką niepełnego zadowolenia ze związku, a zatem mogło Panią zranić i wprowadzić do związku niepewność. On zapewne nie poczułby się najlepiej, gdyby usłyszał, że Pan chce spróbować z innym mężczyzną. Istnieją wprawdzie pary, które pozwalają sobie na okazjonalne współżycie z inną osobą, ale sytuacja ta jest dla olbrzymiej większości osób tak trudna psychologicznie, że związki tego typu należą do rzadkości.