Mąż śni o innych kobietach!

Kategoria: Życie intymneMąż śni o innych kobietach!
Karolcia asked 11 miesięcy ago

Mój mąż ostatnimi czasy powtarza przez sen imię „Asia”, a ja mam na imię Karolina! Czy to może oznaczać, że mnie zdradza?

1 odpowiedzi
seksuolog answered 11 miesięcy ago

Witam.

Mówienie przez sen u osób dorosłych jest zaburzeniem snu, należącym do grupy zaburzeń przejścia między snem, a czuwaniem. Przyczyn tego zjawiska upatruje się w częściowym wybudzeniu. Podczas głębokiego snu przeżywamy wprawdzie marzenia senne, ale ich treść nie musi mieć związku z rzeczywistością. Jeśli związek taki nawet istnieje, to występuje raczej na poziomie rodzaju przeżywanych emocji (np. lęków, obaw czy radości) niż konkretnych faktów czy imion osób.

We śnie jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, a nasi partnerzy – jeśli w ogóle występują – mogą nosić nawet inne imiona. My sami możemy też być w innym wieku i mieć inną sytuację osobisto-rodzinną. Dlatego też, jeśli mówienie przez sen nie jest zbyt uciążliwe, proponuję się nim nie przejmować – treść snów często nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Natomiast jeśli mówienie przez sen prowadzi do wybudzenia albo jest w inny sposób uciążliwe – proponuję wizytę w poradni leczenia zaburzeń snu albo u zajmującego się tą tematyką lekarza psychiatry. Leczenie polega na podaniu leków oraz terapii psychologicznej.