Kiedy facet zostawia żonę dla kochanki? Jak sprawić, aby mężczyzna odszedł od żony do kochanki?

Kategoria: Partnerstwo i rodzinaKiedy facet zostawia żonę dla kochanki? Jak sprawić, aby mężczyzna odszedł od żony do kochanki?
ALEKSANDRA44 asked 3 miesiące ago

Proszę pomóżcie. W jaki sposób mam mojemu partnerowi powiedzieć, że ma odejść od żony. Nadmieniam, że mamy ze sobą romans 4 lata. On ma dwójkę dzieci, które mają 10 i 12 lat. Wspólnie wyjeżdżamy na wakacje. On bardzo mnie kocha, ja jego również. Jestem wolnego stanu.

1 odpowiedzi
Katarzyna Socjolog answered 3 miesiące ago

itam Pani Aleksandro,

Zrozumiałam z Pani wypowiedzi, że pragnie Pani już stałego związku, w którym czułaby się Pani partnerką w pełnym tego słowa znaczeniu. Ważne dla Pani w tym momencie byłyby więc informacje, na ile w relacji z tym mężczyzną może Pani na to liczyć. Z tego, co Pani pisze, nie jest to łatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na dzieci. W takiej sytuacji najlepiej podjąć wspólnie rozmowy i szczerze powiedzieć o swojej perspektywie, o tym, jak Pani czuje się w tej relacji, czego by Pani oczekiwała. Ważne jest też, aby zapytać o to drugą stronę, dowiedzieć się, jak to przeżywa partner, jakie widzi pomysły na rozwiązania tej trudnej sytuacji. Warto wspólnie, na chłodno, rozważyć wszelkie konsekwencje różnych rozwiązań - czyli np. utrzymywanie związku w dotychczasowej formie albo formalne przeprowadzenie rozwodu i rozpoczęcie wspólnego życia, uwzględniające też potrzeby dzieci Pani partnera albo nawet rozstanie albo jeszcze inne opcje, które Państwo zechcecie uwzględnić. Takie rozmowy nie są łatwe, ale niezbędne, aby wspólnie podjąć jakieś decyzje. Za związek, jego charakter, przebieg, rozwój, rozpoczęcie, trwanie i zakończenie itd. odpowiedzialne są bowiem dwie osoby, a nie tylko jedna.

Życzę Pani odwagi, aby trudne tematy podjąć i aby uzyskała Pani przynajmniej jasność i pewność co do tego, na co i w jakim zakresie może Pani liczyć w tym związku.

Pozdrawiam serdecznie,