Jestem zbyt zmęczona po pracy, by ćwiczyć…

Kategoria: Dieta i odżywianieJestem zbyt zmęczona po pracy, by ćwiczyć…
Paty0709, 20 lat asked 11 miesięcy ago

Witam,Mam duży problem. Mam 20 lat, 172 cm wzrostu i 86 kg wagi. Pracuję 5 dni w tygodniu po około 12 godzin dziennie, jem nieregularnie, gdyż nie zawsze jest czas na posiłek. Z pracy wracam potwornie zmęczona i często podjadam wieczorami. Co mam zrobić, by schudnąć?

1 odpowiedzi
Katarzyna Haszek answered 11 miesięcy ago

Witaj.

Aby schudnąć, trzeba jeść regularnie. Posiłki co, maksymalnie, 4 godziny spowodują, że nie będziesz podjadała wieczorem. Jeśli pracujesz około 12 godzin, to na pewno przed pracą powinnaś zjadać spore śniadanie, składające się z węglowodanów złożonych, np. z 2-3 małych kromek chleba, musli (4 łyżki) lub płatków owsianych i białka (wędlina, jogurt, mleko, jajka). Dodatkowo możesz zjeść do tego mały owoc.

W pracy powinnaś koniecznie znaleźć czas na dwa posiłki. Jednym z nich może być kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z wędliną lub serem oraz z warzywami (sałata, papryka, ogórek, pomidor - to, co lubisz). Drugim posiłkiem może być owoc z jogurtem.

Po powrocie powinnaś zjeść coś ciepłego, np. zupę lub pieczone mięso drobiowe, lub rybę z warzywami gotowanymi lub w formie surówki. Jeśli masz możliwość zjedzenia w pracy czegoś ciepłego, to byłaby to sytuacja jak najbardziej wskazana. Między posiłkami staraj się pić wodę mineralną, herbatę czerwoną lub zieloną - najlepiej bez cukru. Na aktywność fizyczną przeznacz czas wolny w weekend. Wybierz taki rodzaj ruchu, który będzie sprawiał Ci przyjemność, radość i dodawał energii na cały tydzień. Myślę, że przy odrobinie wysiłku dasz radę wprowadzić te zalecenia. Nie wiem, jaką masz pracę, ale pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi 1-2 15-minutowe przerwy na posiłek.