Jestem zazdrosna o byłe partnerki mojego narzeczonego

Kategoria: Partnerstwo i rodzinaJestem zazdrosna o byłe partnerki mojego narzeczonego
DarkowyRyjek, 23 lat asked 1 rok ago

Witajcie

Od niespełna roku jestem w związku z facetem, który jest starszy o 12 lat. Co za tym idzie, ma za sobą kilka (kilkanaście?) związków. No i właśnie w tym tkwi problem. Na samym początku naszego związku wzięło mu się na wspominki i zaczął pokazywać zdjęcia. Na niektórych był ze swoimi byłymi partnerkami.

Na tych zdjęciach wydawał być się o wiele bardziej szczęśliwy, niż jest teraz. Zabolał mnie fakt, że pomimo dość sporego upływu czasu, on w dalszym ciągu przechowuje zdjęcia swoich byłych partnerek. Przez moją zazdrość, kiedy mi się przypomną jego historie związane z jego byłymi, to mnie aż szlag trafia.

W sposób niekontrolowany potrafię się rozpłakać, podczas seksu nie skupiam się na przyjemności, tylko się zastanawiam, czy z poprzednimi partnerkami tak samo się kochał, tak samo dotykał i pieścił.

Przez moją zazdrość o byłe partnerki zaczyna rozwalać się nasz związek. Niby mówi, że mnie kocha, mieszkamy razem i tak dalej, ale moja wyobraźnia nie pozwala na cieszenie się z tego.

Ostatnio odezwała się do niego jedna z byłych partnerek, z którą był kilka lat i chciała się umówić na piwo (ona ze swoim partnerem, a mój facet ze mną).

Jednak na samą myśl to aż mnie skręca, bo boję się, że ich uczucie wróci i że mój partner zostawi mnie dla niej. Nie wiem, może coś ze mną jest nie tak, bo nie wydaje mi się, żeby to było normalne.

Bardzo proszę o pomoc, bo czuję, że przez moje wybuchy nasz związek długo nie wytrzyma

1 odpowiedzi
Katarzyna Socjolog answered 1 rok ago

Witaj

Jesteś młodą osobą, stąd mogą wynikać Twoje negatywne przekonania na temat relacji z obecnym partnerem. Spróbuj odnaleźć w swoim związku pozytywne argumenty bycia w nim. Zamiast skupiać się na relacjach partnera z przeszłości, jego życiu seksualnym z byłymi partnerkami, itp.

Z tego, co piszesz, partner nie daje Ci żadnych powodów, abyś miała czuć się o niego zazdrosna. Proponuję Ci ćwiczenie. Skoro masz tak bujną wyobraźnię, to zamiast wyobrażania sobie tego, co jest dla Ciebie niekorzystne, skup się na tym, co będzie sprzyjać rozwojowi Twojego związku.

Wyobrażaj sobie sytuacje i momenty, w których jesteś szczęśliwa z partnerem. Zrzuć z siebie bagaż bezpodstawnych przypuszczeń wobec partnera i zacznij żyć teraźniejszością, tu i teraz! Przeszłość już była, jest za Tobą, więc nie ładuj swoich akumulatorów tym, co jest Ci w ogóle niepotrzebne.

Pozdrawiam