Jaka jest idealna dawka kalorii?

Kategoria: Dieta i odżywianieJaka jest idealna dawka kalorii?
xxx 17 lat asked 1 rok ago

Witam!

Mam 17 lat, 167 cm wzrostu i ważę 63 kg. Zastosowałam dietę 1050 kcal, ale miałam straszny ból głowy. Odżywiałam się prawidłowo. Na śniadanie otręby z mlekiem 0,5 proc., na drugie śniadanie kanapki z szynką i warzywami i masłem, na obiad ziemniaki z jajkiem i warzywami, a na kolację serek wiejski z chrupkim pieczywem.

Po trzech dniach diety miałam taki ból głowy, że odpuściłam i rzuciłam się na jedzenie... Do tego jeszcze święta, w które przytyłam 3 kg. Nie umiałam sobie omówić, ale teraz wiem, że muszę się za siebie wziąć i coś zmienić. Ile kalorii mam spożywać, by zdrowo schudnąć i wytrzymać na diecie?

1 odpowiedzi
Katarzyna Haszek answered 1 rok ago

Witam serdecznie!

Twoja całkowita przemiana materii wynosi 1776 kcal/dobę. Żeby schudnąć, wystarczy ograniczyć nasze dzienne zapotrzebowanie o 500 kcal. Zatem dieta 1200 - 1300 kcal powinna przynieść efekty.

Jeśli prowadzimy bardziej aktywny tryb życia, ćwiczymy regularnie - wówczas można zastosować wyższą wartość energetyczną diety. Pamiętaj jednak, że Twoja waga jest w normie, także bardziej powinnaś skupić się na budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych niż ścisłym odchudzaniu - zbyt długie stosowanie diety może doprowadzić do niedowagi!

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta w profesjonalnym gabinecie dietetycznym. Pozdrawiam!