Jaką dietę i ćwiczenia stosować, by zredukować tkankę tłuszczową?

Kategoria: Dieta i odżywianieJaką dietę i ćwiczenia stosować, by zredukować tkankę tłuszczową?
zdeterminowana, 19 lat asked 1 rok ago

Mam problem z doborem odpowiedniej diety. Moim nawykiem jest podjadanie słodkości w wolnych chwilach. Przy wzroście 166 cm i wadze 58-59 kg nie czuję się i nie wyglądam najlepiej. Koniecznie chciałabym zrzucić zbędne kilogramy, które zalegają w postaci fałdek na brzuchu i obszerniejszych ud niż przed laty.

Myślę, że mam odpowiednią determinację, aby systematycznie wykonywać ćwiczenia, jednak problem tkwi w tym, iż nie mam pojęcia, jak odpowiednio je dobrać.

Nie chciałabym mocnego przyrostu tkanki mięśniowej, jedynie niezmiernie pragnę wysmuklenia sylwetki. Bardzo proszę o pomoc.

Tagi dotyczące pytania:
Katarzyna Haszek replied 1 rok ago

Witaj

Twoim problemem jest podjadanie słodyczy i jeśli nie wyeliminujesz tego nawyku, ćwiczenia nie dadzą pożądanego rezultatu. Niestety węglowodany proste i tłuszcze nasycone zawarte w słodyczach powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu i w Twoim przypadku na udach.

W internecie znajdziesz wiele ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową oraz specjalne ćwiczenia na brzuch i uda. Musisz połączyć trening aerobowy, czyli marsze, bieganie, jazda na rowerze np. stacjonarnym lub aerobik z treningiem na te problematyczne partie ciała – wzmacniającym mięśnie.

Poszukaj na youtube, kup płytę z ćwiczeniami dołączoną do jakiegoś kobiecego pisma o zdrowiu. Dla chcącego nic trudnego. Zachęcam do biegania, bo to świetnie działa na całą sylwetkę i nogi. I rozstań się ze słodyczami raz na zawsze, a piękna sylwetka będzie Twoją nagrodą.

Pozdrawiam

1 odpowiedzi
Katarzyna Haszek answered 1 rok ago

Pozdrawiam.