Jak zapomnieć o zdradzie partnera?

Kategoria: Partnerstwo i rodzinaJak zapomnieć o zdradzie partnera?
Monika, 24 lat asked 11 miesięcy ago

Mam 24 lata, córkę i męża, który dokładnie rok temu zdradził mnie ze swoją pierwszą miłością z podstawówki. Spotkali się kiedyś przypadkiem i potem przez całe wakacje spotykali się dalej, dowiedziałam się o tym przypadkowo, gdy wzięłam męża telefon i zobaczyłam SMS y typu "Tęsknie za Tobą" itp. Mąż nie powiedział mi od razu prawdy, że to jest ona. Po tygodniu czasu powiedział mi, że to jest "Aneta" i że spotykają się, i że on chce odejść, by zobaczyć czy to jest ona czy ja tą jedyną.

Następnego dnia wybrałam się do niej (wiedziałam gdzie mieszka, bo kiedyś mąż mi pokazywał). Drzwi otworzył mi jej mąż z córką. Okazało się, że jej cała rodzina wiedziała już też o tym wszystkim. Długo rozmawialiśmy w trójkę, a przez całą rozmowę mój mąż do mnie dzwonił, że mam wyjść stamtąd, bo robię mu wstyd. Gdy wróciłam do domu, mąż zrobił mi awanturę, że zniszczyłam jego życie, jego szczęście, kazałam mu się spakować i wyprowadzić. Wyprowadził się, ale na drugi dzień rozmawialiśmy już normalnie. Ja pierwsza zaczęłam się do niego przytulać, itp. W końcu wróciliśmy do siebie. Mój problem polega na tym, że nie mogę mu zaufać. Cały czas wydaje mi się, że to nie ja jestem tą jedyną tylko ona, choć nie daje mi powodów do tego. Nie potrafię sobie z tym poradzić i nie wiem czy kiedyś będzie tak, jak było. Proszę o radę

1 odpowiedzi
Katarzyna Socjolog answered 11 miesięcy ago

Droga Moniko,

Odzyskanie zaufania do męża, po jego zdradzie, to niełatwy proces, szczególnie jeśli to była zdrada z jego pierwszą miłością. Najważniejsze, abyście obydwoje sobie odpowiedzieli na pytanie: co dalej z Waszym związkiem? Skoro zdecydowaliście się na bycie razem, musisz wiedzieć, że będzie Ciebie to kosztowało wiele siły i samozaparcia. Pogódź się z myślą, że często możesz wracać wspomnieniami do tamtego zdarzenia, co może powodować cierpienie i rozpacz. Zastanów się nad tym i zadaj sobie pytanie: dlaczego tak się stało, że mąż Ciebie zdradził? Być może za dużo uwagi skupiałaś tylko i wyłącznie na dziecku, zaniedbałaś się czy też seks przestał w ogóle istnieć dla Ciebie?

Przemyślenie całej tej sytuacji może mieć wpływ na szybszą odbudowę zaufania do męża i zrozumienie tego, że skoro małżonek zdecydował się wrócić, to znaczy to, że jesteś dla niego bardzo ważna i jedyna. Pamiętaj, że samą zdradę łatwiej, wbrew pozorom, wybaczyć niż piramidę kłamstw. Staraj się również nie wytykać mężowi zdrady na każdym kroku, ponieważ do niczego to nie doprowadzi, a wręcz przeciwnie, zamiast poprawy Waszych relacji będzie ich pogorszenie. Polecam w takiej sytuacji skorzystanie z pomocy terapeuty. To naprawdę przynosi ulgę. Doświadczony psycholog czy też psychoterapeuta potrafi pomóc w sytuacji, która pozornie wydaje się bez wyjścia. Odbudowa zaufania do partnera po zdradzie to proces bardzo długotrwały, więc może warto pomyśleć, aby mieć obok siebie dobrego przewodnika. Życzę dużo siły!

Pozdrawiam,