Jak zakręcić proste i ciężkie włosy?

Kategoria: Wygląd i stylJak zakręcić proste i ciężkie włosy?
sonia, 26 lat asked 4 miesiące ago

Mam takie pytanko: mam długie włosy, ale za to bardzo twarde. Chciałabym sobie je podkręcić na lokówce, ale nie wiem, jak mam to zrobić, żeby mi się nie popsuły po 30 minutach...

1 odpowiedzi
Dobra Rada answered 4 miesiące ago

Witaj,

Kręcenie włosów na lokówce jest w miarę prostym i bezpiecznym zabiegiem, pod warunkiem zachowania kilku podstawowych zasad. Pamiętaj, by włosy, które zamierzasz traktować lokówką były dokładnie wysuszone! W przeciwnym razie temperatura lokówki bardzo negatywnie wpłynie na włókno włosa, a i efekt nie będzie zadowalający. Po umyciu włosów nałóż odżywkę i dokładnie je spłucz (nadmiar kosmetyku na włosach również spowodować może, że efekt nie będzie trwały). Przed użyciem suszarki i lokówki zastosuj kosmetyki termoaktywne, zabezpieczające przed szkodliwym działaniem temperatury. Jeśli masz grube i oporne włosy, konieczne będzie też użycie lakieru - włosy dziel na nieduże pasma i każde z nich spryskaj lakierem tuż przed zakręceniem lokówki i powtórz lakierowanie (pasmo po paśmie) zaraz po zdjęciu z urządzenia! Nie przeczesuj loków szczotką ani grzebieniem - poczekaj, aż cała głowa będzie w lokach - utrwal je ponownie lakierem i delikatnie rozdzielaj je palcami! Nie używaj zbyt dużej ilości nabłyszczacza ani wosku - są to kosmetyki zbyt "ciężkie" i mogą rozprostować Twoje "dzieło".

Powodzenia! I pamiętaj, że zbyt wysoka temperatura może spowodować uwrażliwienie włosów, bądź też nawet ich "przypalenie".