Jak wrócić do swojej wagi?

Kategoria: Dieta i odżywianieJak wrócić do swojej wagi?
Mariola asked 12 miesięcy ago

Mam na imię Mariola, mam 174 cm wzrostu, 28 lat, ważę 58 kg. Chciałabym wrócić do swojej wagi, tj. 56 kg, ale jakoś mi to nie wychodzi. Staram się odżywiać zdrowo. Jeszcze w szkole średniej ważyłam 96 kg, czyli udało mi się zrzucić 40 kg.

Proszę o zweryfikowanie mojego jadłospisu, abym mogła pozbyć się tych 2 kg. Obecnie zajmuję się dzieckiem, prowadzę gospodarstwo rolne i nie mam czasu na jakikolwiek sport.

Mój jadłospis wygląda tak:

godz. 5:00 - owsianka z jogurtem plus owoc bądź 2 kanapki razowe z wędliną; 8:00 - duży jogurt naturalny; 11:00 - zupa warzywna bądź kurczak z warzywami lub kasza lub ryżem plus warzywa; 14:00 - owoc lub gorzka czekolada lub serek wiejski; 18:00 - 2 kanapki razowe lub twaróg 200 g z dodatkiem warzyw, ogórka lub pomidora. Piję także dużo czerwonej i zielonej herbaty

1 odpowiedzi
Katarzyna Haszek answered 12 miesięcy ago

Witaj

Twoje BMI przy obecnej masie ciała wynosi 18,31. Jest niskie i świadczy o niedożywieniu. Nie ma konieczności redukować jeszcze dwóch kg. Osiągnęłaś wielki sukces pozbywając się 40 kg.

Pamiętaj, że zbyt niska masa ciała wiąże się ze zbyt małą ilością tkanki tłuszczowej, a to z kolei zaburza gospodarkę hormonalną organizmu.

Przestaniesz miesiączkować i trudni ci będzie zajść w ciążę. Możliwe, że nie myślisz teraz o tym, ale za jakiś czas może to być dla ciebie ważna sprawa. Twój jadłospis nie jest zły, jednak możliwe, że zbyt niskokaloryczny i przy dłuższym odchudzaniu mało skuteczny.

Lepiej jeść więcej, ale też ćwiczyć. Nie piszesz, czy ćwiczysz, czy tylko stosujesz dietę. A to ważna informacja. Postaraj się bardziej urozmaicić jadłospis. Zwiększ też porcje o godzinie 14.

Pozdrawiam