Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?

Kategoria: Wygląd i stylJak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?
Orchidea asked 1 rok ago
Prawie codziennie maluję się fluidem i jak się maluję, to bardziej widać zmarszczki mimiczne, niż jak nie jestem pomalowana. Co mam zrobić, żeby zniknęły całkowicie? Jakie kremy powinnam używać? Dodam, że mam 20 lat i mam cerę tłustą mieszaną, ale jak umyję buzię wodą, to mi czasami ściąga skórę koło nosa i ust.
Joanna Pędzińska replied 1 rok ago

Witam serdecznie

Ważną zasadą przy wykonywaniu makijażu jest brak nakładania fluidu na okolice oczu, ponieważ on je wysusza. Te partie powinny zostać pokryte specjalnie do tego przeznaczonym korektorem (nie do przykrywania niedoskonałości – konkretnie korektorem pod oczy, zwłaszcza powieka dolna i ruchoma).

Pojawianie się zmarszczek mimicznych jest naturalnym procesem, a stają się one widoczne coraz bardziej z wiekiem. Im mamy bogatszą mimikę, tym szybciej możemy się ich spodziewać. U osób młodych również mogą być już zauważalne. Jest to uzależnione od rodzaju cery, czyli od uwarunkowań genetycznych, m.in. jej grubości, ilości włókien kolagenowych.

Predyspozycje mają osoby z cerą suchą, cienką. Taka cera posiada upośledzoną funkcję wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, które naturalnie natłuszczają skórę, co zapobiega jej wysychaniu i nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Cera mieszana z partiami tłustymi w linii T także może być cerą wrażliwą i szybko odwadniającą się.

Warto przy tej tendencji zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację skóry. Nie należy stosować mydeł i środków myjących agresywnych, np. z zawartością alkoholu. Dokładnie zmywać makijaż na noc. Przy demakijażu trzeba też pamiętać, iż oczy zmywamy od zewnętrznych kącików do wewnętrznych na dolnej powiece i od wewnętrznych do zewnętrznych na górnej kolistymi ruchami. Należałoby używać częściej preparatów nawilżających i natłuszczających (zwłaszcza partie suche), maseczek – również pod oczy.

Warto też stosować kremy z filtrami UV przez cały rok. Promieniowanie słoneczne najbardziej ze wszystkich czynników degraduje kolagen i elastynę w naszej skórze, które odpowiadają za jej jędrność i elastyczność. Stwierdzono, iż to jak traktujemy i pielęgnujemy naszą skórę w młodości, ma wpływ aż w 80 proc. na to, jak ona będzie wyglądała w wieku dojrzałym.

1 odpowiedzi
Joanna Pędzińska answered 1 rok ago
Pozdrawiam