Jak uniknąć złej koloryzacji?

Kategoria: Wygląd i stylJak uniknąć złej koloryzacji?
mechant asked 12 miesięcy ago

Witam Wszystkich,

Jeszcze niedawno miałam blond włosy, ale po czasie postanowiłam wrócić do stałego, rudego koloru włosów. Niestety, przyniosło to zły efekt, ponieważ końcówki moich włosów nie chcą pokryć się farbą, a jeżeli już się pokryją, to po dwóch zmyciach mam całkiem białe, pięciocentymetrowe końcówki. Proszę o poradę, bo chciałabym mieć normalny, równy kolor włosów.

Tagi dotyczące pytania:
1 odpowiedzi
Dobra Rada answered 12 miesięcy ago

Witaj!

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, niż przyciemnianie włosów rozjaśnianych. Niestety, zabieg ten nie jest tak prosty. Domowe przyciemnianie włosów "przejaśnionych" może skończyć się przeróżnymi efektami kolorystycznymi - choć z pewnością oryginalnymi, to niekoniecznie oczekiwanymi. Pamiętajmy, że np. przyciemnianie włosów rozjaśnionych kolorami naturalnymi - może dać efekt "zielonych" włosów! Włosy rozjaśnione - przejaśnione, bardzo łatwo przyjmują pigment, błyskawicznie się koloryzują, ale i bardzo szybko go oddają. I tu mamy właśnie efekt, o którym piszesz. Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście że jest. Koloryzację włosów przejaśnionych należy wykonać w dobrym salonie, gdyż nie jest to tylko zwykłe nałożenie farby. Przyciemnianie włosów rozjaśnionych odbywa się w 2 etapach - pierwszym jest uzupełnienie brakującego podkładu - czyli tzw. "podciągnięcie koloru", a drugim jest koloryzacja właściwa.

Koloryzacja wykonana w dobrym salonie daje Ci gwarancję, że kolor nie będzie się wypłukiwał w tak szybkim tempie. Jeśli zaś chodzi o trwałość koloru... Domowym sposobem na przedłużenie intensywności - trwałości koloru, jest tzw. zakwaszanie włosów - czyli spłukiwanie włosów kwaśną wodą (płukanka woda + sok z cytryny/ocet). Płukankę taką stosujemy po myciu i odżywieniu włosów.