Jak szybko pokonać stres?

Kategoria: Praca i karieraJak szybko pokonać stres?
Balbibna 24 lata asked 1 rok ago

W pracy zdarzają mi się stresujące sytuacje. Mam do czynienia z klientami, więc nie mogę pozwolić sobie na negatywne emocje. Miewam z tym problem. Czy jest jakieś ćwiczenie, które pozwala szybko pokonać stres, napięcie, rozładować emocje?

Tagi dotyczące pytania:
1 odpowiedzi
Anna Coach answered 1 rok ago

To jest nieco dłuższe ćwiczenie, które angażuje także Twoje ciało. Potrzebujesz kilkunastu minut. Ćwiczenie to pomoże Ci w uwolnieniu naturalnej ekspresji.

Usiądź wygodnie, ale tak, aby kręgosłup pozostawał prosty, zamknij oczy, rozluźnij się.

  • Weź dwadzieścia oddechów w następujący sposób: cztery wdechy normalne, a piaty jak najgłębszy i tak cztery razy. Nie rób przerw między wdechami i wydechami i odwrotnie. Koncentruj się w tym czasie na swoim ciele, nie myśl o niczym innym.

Skoncentruj się i zobacz w wyobraźni siebie zachowującą się w taki sposób, w jaki chciałabyś. Niech to będzie bardzo dokładna wizja. Zobacz swój swobodny uśmiech, poczuj wewnętrzny luz, poczucie bezpieczeństwa. Niech pojawią się emocje – zadowolenie, radość, ekscytacja. Poczuj, co Ci to daje? Z jakim uczuciem związana jest ta sytuacja? Nazwij je.

Połóż swoją dłoń na tym miejscu na ciele, gdzie czujesz, że jest najwięcej tego uczucia. Postaraj się wyobrazić je sobie, czy ma jakiś kolor, kształt, temperaturę, a może jest w ruchu?

Wyraź je poprzez jakąś formę ekspresji - ruch, dźwięk, tak abyś czułs, że uczucie to zwiększą swoją siłę. Możesz tańczyć, skakać, śpiewać – jakakolwiek naturalna reakcja się pojawi, jest dobra.

W sytuacji, w której czujesz się spięta lub niepewna, przywołaj to uczucie, które się pojawiło.