Jak napisać dobre CV?

Kategoria: Praca i karieraJak napisać dobre CV?
Kaja 24 lata asked 12 miesięcy ago

Witamskończyłam studia pedagogiczne I stopnia, jestem obecnie studentką kontynuując ten kierunek, mam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym (staż pół roku), odbyłam praktyki studenckie, natomiast nie mogę znaleźć pracy w przedszkolu, w którym chciałabym pracować.Wysyłam na bieżąco CV oraz list motywacyjny o przyjęcie do pracy na nauczyciela oraz na pomoc nauczyciela, natomiast żaden pracodawca nie odzywa się. Czy może to być winą źle napisanego CV? Jeśli nie, to co mogę zrobić, by zainteresować pracodawcę?

Tagi dotyczące pytania:
1 odpowiedzi
Anna Coach answered 12 miesięcy ago

Witaj

Jestem pewna, że Twoje CV, jak i list motywacyjny są napisane w prawidłowy sposób. Jeśli obawiasz się, że tak nie jest – to odwołaj się do Internetu, tam znajdziesz wiele schematów i przykładów odnośnie tego, jak pisać CV i list motywacyjny.

Gdybym była Tobą i strasznie zależałoby mi na pracy w danej placówce, zrobiłabym coś niekonwencjonalnego, np. wybrałabym się do niej sama i porozmawiała tam z osobą odpowiedzialną za proces rekrutacji.

Innym kreatywnym pomysłem na stworzenie swojego CV jest przedstawienie jego w postaci prezentacji własnej osoby i swoich dokonań na kanale youtube.com. Być może taki sposób korzystnie wpłynie na potencjalnego pracodawcę. Spróbuj, nie masz nic do stracenia, jedyne co, to możesz zyskać pracę swoich marzeń. Trzymam kciuki! Pozdrawiam ciepło.