Dlaczego on chce się kochać tylko po ciemku?

Kategoria: Życie intymneDlaczego on chce się kochać tylko po ciemku?
Ola81 asked 10 miesięcy ago

Mój mąż chce od jakiegoś czasu kochać się tylko przy zgaszonym świetle, podczas gdy ja bardzo lubię go widzieć. Zastanawiam się, skąd w nim taka zmiana? Czy coś może być nie tak?

1 odpowiedzi
seksuolog answered 10 miesięcy ago

Witam.

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie bez możliwości rozmowy z Pani mężem. Rozmowa ta może wiele wyjaśnić. Być może myśli, że to Pani – jak większość kobiet – chce kochać się po ciemku i chce Pani zrobić przyjemność. Być może dba o romantyczny nastrój.

Prawdziwa może być też zupełnie inna teza: zauważył u siebie fizyczne oznaki starzenia się, które chciałby ukryć przed Panią – by być dla Pani bardziej atrakcyjny. Być może jego członek osiąga wzwód nieco wolniej lub jest nieco mniej sztywny, niż kiedyś i chciałby ukryć przed Panią obawy o swoją sprawność seksualną – półmrok zaś temu sprzyja.

Część osób woli kochać się po ciemku, gdyż wówczas nie są tak rozpraszani przez bodźce z zewnątrz: pokój przypominający o konieczności posprzątania, aktówkę przywodzącą do pamięci obowiązku zawodowe, czy też zupełnie inne rzeczy. Ale o tym, jakiego rodzaju motywacja jest przyczyną zachowania Pani męża – wie tylko on sam.