Dlaczego on chce się kochać tylko po ciemku?

Kategoria: Życie intymneDlaczego on chce się kochać tylko po ciemku?
Ola81 asked 3 miesiące ago

Mój mąż chce od jakiegoś czasu kochać się tylko przy zgaszonym świetle, podczas gdy ja bardzo lubię go widzieć. Zastanawiam się, skąd w nim taka zmiana? Czy coś może być nie tak?

1 odpowiedzi
seksuolog answered 3 miesiące ago

Witam.

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie bez możliwości rozmowy z Pani mężem. Rozmowa ta może wiele wyjaśnić. Być może myśli, że to Pani – jak większość kobiet – chce kochać się po ciemku i chce Pani zrobić przyjemność. Być może dba o romantyczny nastrój.

Prawdziwa może być też zupełnie inna teza: zauważył u siebie fizyczne oznaki starzenia się, które chciałby ukryć przed Panią – by być dla Pani bardziej atrakcyjny. Być może jego członek osiąga wzwód nieco wolniej lub jest nieco mniej sztywny, niż kiedyś i chciałby ukryć przed Panią obawy o swoją sprawność seksualną – półmrok zaś temu sprzyja.

Część osób woli kochać się po ciemku, gdyż wówczas nie są tak rozpraszani przez bodźce z zewnątrz: pokój przypominający o konieczności posprzątania, aktówkę przywodzącą do pamięci obowiązku zawodowe, czy też zupełnie inne rzeczy. Ale o tym, jakiego rodzaju motywacja jest przyczyną zachowania Pani męża – wie tylko on sam.