Czym zastąpić mleko u 9-miesięcznego dziecka?

Kategoria: Zdrowie i wychowanie dzieckaCzym zastąpić mleko u 9-miesięcznego dziecka?
MamaCZR, 28 lat asked 4 miesiące ago

Witam

mam córeczkę, która skończyła 9 miesięcy. Zrobiliśmy jej szereg badań i na alergie i nietolerancje pokarmowe. Okazało się, że malutka także ma te nietolerancje i alergie, w tym na mleko, włącznie z kazeiną.

Produkty mlekozastępcze zawierają w sobie kazeinę. Nie mogę jej podawać mleka. Nawet na beblionie pepti były problemy z kupkami i brzuchem, już nie wspominając kiepskim o wyglądzie jej skóry.

Ograniczyłam jej na razie mleko do 2 razy dziennie, przez resztę dnia je obiad i 2 razy nestle sinlac, na który dobrze reaguje.

1 odpowiedzi
Lekarz Ogólny answered 4 miesiące ago

Szanowna Pani

Stosując Sinlac oraz Bebilon pepti całkowicie zastępuje Pani dziecku mleko, więc nie wiem czym i po co miałaby Pani to mleko zastępować. Oczywiście można jeszcze, jeśli to wskazane ze względu na objawy, zastąpić Bebilon pepti Nutramigenem lub zastosować dietę elementarną podając zamiast mleka np. Neocate lub Nutramigen AA.

Można jednak skomponować dietę i bez tych preparatów mlekozastępczych podając dodatkowo wapń w postaci preparatu w odpowiedniej dawce.

Sinlac jest co prawda dobrym źródłem wapnia, ale przy niedostatecznej podaży samego Sinlacu, może być źródłem zbyt małym.

Pozdrawiam