Czy żona ma kochanka?!

Kategoria: Psychika i emocjeCzy żona ma kochanka?!
Karlik asked 12 miesięcy ago
Ostatnio żona przestała unikać seksu, zaczęła za to bardziej dbać o sobie, mam wrażenie że jakoś promienieje. Mamy 3letnią córkę, dużo oboje pracujemy. Mam wrażenie, że jestem ostatnio jej dodatkiem do dziecka, do niczego innego nie jestem jej potrzebny. Fakt, że zaniedbywałem ją odkąd urodziła się Natalia, ostatnio mi powiedziała, że jest dla mnie tylko matką, a tym ze jest zoną, zapomniałem i że ona ma dość i poszuka sobie kogoś, kto dostrzeże w niej kobietę. Co mogę zrobić, żeby naprawić to zaniedbywanie? Kiedy tak powiedziała, dotarło do mnie, że mogę ją stracić....
1 odpowiedzi
Paulina Koziej answered 12 miesięcy ago
    Witam Pana,

    To ważne, że usłyszał Pan komunikat żony i zauważył u niej zmianę, m.in. starania mające na celu podkreślanie jej kobiecości. Dobrze, że ma Pan pewną refleksję, że po urodzeniu córki oddaliliście się od siebie, a Pan nie poświęcał żonie tyle uwagi. Groźby żony, że poszuka sobie kogoś innego, nie oznaczają jeszcze jej chęci do zdrady czy zdradzania, a raczej są wyrazem chęci "wstrząśniecia" Panem tak, by w waszym małżeństwie zaszły pozytywne dla was obojga zmiany. Proszę odświeżyć swoją pamięć i wrócić się do początku waszej relacji. Co wzajemnie lubiliście robić, jak dbaliście o siebie, co was cieszyło i sprawiało wam przyjemność. Proszę pomyśleć, czego Pan od życia potrzebuje, a czego może potrzebować żona, na ile wspólnie możecie ze sobą spełniać te potrzeby.

    Sygnały, które przekazuje Panu żona sugerują zmęczenie, czy sfrustrowanie tylko odbiorem jej jako matki i wzmocnienie się potrzeby zaistnienia także na innym obszarze kobiecości. Nasiliła się w niej naturalnie chęć zwrócenia na siebie uwagi, a nie tylko, być może, na dziecko, czy na nią jako mamę. Chciałaby, by Pan ją docenił, wzmocnił, podziwiał czy w ogóle widział. Proszę pomyśleć zatem, gdzie ostatnio byliście razem ze sobą, bez dziecka. Może warto byłoby zaskoczyć małżonkę miłym wieczorem, zapewniając wcześniej opiekę nad dzieckiem i planując wieczór tak jak lubicie. Ciepłe komplementy, czułości w ciągu dnia (sms, krótkie telefony) to wszytko wzmacnia relacje, a partnerów nakierowuje na siebie. Dbanie o siebie i chęć podobania się fizycznie żonie także wzmocni jej nastawienie do Pana. Wspólne planowanie weekendów, krótkie wyjazdy (nawet rowerowe), spacery i przede wszystkim rozmowy. Proszę pamiętać , że kobiety dużo mówią i wiele czerpią z rozmów. Poprzez rozmowę czują się ważne, zadbane i docenione przez bliskich. Pragną bycia zrozumianą i wysłuchaną przez partnera, to je otwiera na niego i także na sferę intymną z nim.

    Serdecznie pozdrawiam.