Czy to, że partner nie ma do mnie zaufania i posądza mnie o zdrady na każdym kroku zwiastuje, że koniec naszego związku to jedynie kwestia czasu?

Kategoria: Partnerstwo i rodzinaCzy to, że partner nie ma do mnie zaufania i posądza mnie o zdrady na każdym kroku zwiastuje, że koniec naszego związku to jedynie kwestia czasu?
Alicja, 19 lat asked 11 miesięcy ago

Dręczy mnie pewna sprawa. Odnosi się ona do mojego chłopaka. Otóż jest on bardzo zazdrosny. Wypomina mi różne rzeczy związane z moimi znajomymi płci przeciwnej. Nawet jeżeli z kimś łączy mnie wyłącznie koleżeństwo on posądza mnie o "przyprawianie mu rogów". Z początkiem może ta zazdrość była pewnego rodzaju zabawna ale teraz mam wątpliwości. A wszystko zaczęło się od mojej szczerej rozmowy z chłopakiem na temat kolegi, z którym parę razy mnie widział i którego kiedyś kochałam. Chciałam nie mieć przed mym chłopakiem tajemnic. A on powiedział, że mu ten fakt nie przeszkadza skoro wybrałam go i wciąż jesteśmy parą. Ale od tej pory dość często o nim wspomina, nawet jeśli jest to zupełnie wyrwane z kontekstu. A dodatkowo zarzuca mi, że gdy się żegnamy, ja niemal od razu lecę do innych. Kiedyś zażartował, że chyba będzie mnie śledził!!! Wcale bym się nie zdziwiła gdyby to zrobił ale to już paranoja!! Przeszkadza mi to, że nie ma do mnie zaufania. A spacjalnie na jego prośbę zdecydowałam się zerwać kontakt z moją byłą miłością ale dla niego to chyba nic nie znaczy... Proszę o poradę co mam myśleć na temat zachowania mojego chłopaka i jego podejrzliwości. Czy to, że nie ma do mnie zaufania i posądza mnie o zdrady na każdym kroku zwiastuje, że koniec naszego związku to jedynie kwestia czasu?

1 odpowiedzi
Katarzyna Socjolog answered 11 miesięcy ago

Droga Alicjo,

Zazdrość towarzyszy chyba każdemu związkowi. Często jest ona trochę nieuzasadniona i może również rodzić się z byle powodu. Gdybym była na Twoim miejscu, powiedziałabym swojemu partnerowi, o tym, co czuję. Nie chciałabym walczyć z jego zazdrością w pojedynkę, chciałabym natomiast aby o poprawę relacji w związku starały się dwie strony. Podstawą udanego współżycia jest przecież wzajemne zrozumienie i zaufanie. Zapewnij partnera, że go bardzo kochasz i że jest dla Ciebie najważniejszy. Wytłumacz mu także, że nie chcesz tracić kontaktu z Twoimi przyjaciółmi płci przeciwnej, którzy są dla Ciebie bardzo ważni. Daj czas partnerowi, aby zmienił swoje zachowanie. Jasno określ, czego oczekujesz i jakie konkretne zachowanie partnera nie podobało się Tobie. Pamiętaj również o tym, że masz prawo do posiadania własnego hobby, do prywatności i tajemnic oraz do bycia sobą. Jeśli Twój partner nie zrozumie jednak Twoich uczuć i będzie Ciebie ciągle obwiniał za coś, czego nie zrobiłaś, powinnaś wtedy zastanowić się czy nie byłoby lepiej z takiego związku się wycofać. To zapewne będzie trudna decyzja, ale wyobraź sobie życie z uciążliwą zazdrością emocjonalnego tyrana. Powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie,