Cy powiększając piersi trzeba po jakimś czasie wymienić implant?

Kategoria: Wygląd i stylCy powiększając piersi trzeba po jakimś czasie wymienić implant?
LaLuna, 38 lat asked 11 miesięcy ago

Witam,

Mam 38 lat, urodziłam i wykarmiłam dwójkę dzieci. Moje piersi są małe i lekko opadnięte. Dodam, że nie planuję już rodzić i karmić piersią. Chciałabym się dowiedzieć, czy powiększając piersi trzeba po jakimś czasie wymienić implant, czy można mieć raz zrobiony biust do końca życia, bez konieczności wymiany implantów? Nie chodzi mi o jakiś wielki biust, ale taki, który wypełni i zaokrągli moją sylwetkę.

Tagi dotyczące pytania:
1 odpowiedzi
Dobra Rada answered 11 miesięcy ago

Witam Panią,

Jeżeli podczas operacji zostaną wszczepione implanty najlepszej jakości (np. Allergan, Mentor) to ich niezniszczalność jest zagwarantowana przez producenta. Należy jednak pamiętać, że każdy implant wszczepiony do piersi zachowuje się jak ciało obce. Oznacza to, że z biegiem lat wokół niego wytworzy się torebka łącznotkankowa i w niektórych przypadkach może powodować, że kształt piersi zmieni się. Czasem taka sytuacja może wymagać korekcji chirurgicznej, co nie musi oznaczać, że implant zostanie usunięty.

Inną sprawą jest fakt, że z upływem lat całe ciało zmienia się. Również biust. Pod wpływem ciężaru piersi robią się bardziej obwisłe. Jeżeli będzie miała Pani wszczepione implanty średniej lub małej wielkości, to efekt operacji będzie bardziej trwały. Poza tym na świecie (USA, Brazylia) od pewnego czasu propagowany jest trend "Natural look", co oznacza posiadanie mniejszych, proporcjonalnych piersi. Niestety, musi upłynąć jeszcze nieco czasu, żeby trend mocniej zakorzenił się w Polsce, bo nadal znacząca grupa pacjentek hołduje starym, przedawnionym przekonaniom, że "więcej oznacza lepiej".