Codziennie przybieram na wadze 1 kg

Kategoria: Dieta i odżywianieCodziennie przybieram na wadze 1 kg
Madzia1215 asked 12 miesięcy ago

Witam

mam taki problem, że ostatnio dzieje się coś ze mną coś niepokojącego. Martwię się, ponieważ ostatnio zaczęłam tyć. Mam 16 lat. Zauważyłam, że codziennie przybieram na wadze około 1 kg. Jeszcze 3 tygodnie temu ważyłam 42 kg, a dziś 48 kg (wczoraj - 47 kg). Nie wiem, co się ze mną dzieję. Przyznam, że zawsze na zimę, jesień tyle ważę, a potem chudnę... Także w ciągu tych tygodni jadłam trochę tłustych rzeczy - chipsy, frytki. Odkąd zauważyłam, że tyję, przestałam jeść takie rzeczy, jednak dalej tyję.

Na moim brzuchu pojawiły się fałdy. Martwię się, bo nie wiem, dlaczego tyję. Przyznam też, że we wrześniu nie dostałam miesiączki. Na pewno nie jestem w ciąży. Proszę o pomoc. Co mam zrobić, aby ważyć tyle, ile ważyłam wcześniej? I od czego zaczęłam tyć?"

1 odpowiedzi
Katarzyna Haszek answered 12 miesięcy ago

Witam serdecznie

Myślę, że nie masz powodu do zmartwienia, a sytuację w prosty sposób można wytłumaczyć.

Ciężko przybrać na wadze 6 kg w 3 tygodnie. By przybrać 1 kg, należałoby zwiększyć swoją dzienną dietę o 7000 kcal, a to bardzo dużo.

Proponuje wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące zdrowia oraz umożliwi ci zważenie się na profesjonalnej wadze, która wykluczy ewentualne pomyłki w pomiarze.

Pozdrawiam