Co zrobić, żeby po stażu zaproponowano mi pracę?

Kategoria: Praca i karieraCo zrobić, żeby po stażu zaproponowano mi pracę?
Aczkolwiek 23 lata asked 1 rok ago

Witam!

Mam trzymiesięczny staż w jednej firmie. Jest pięcioro stażystów, a dla dwojga przewidziana jest umowa na 3 miesiące. Nie wiem natomiast, czy będą ją przedłużać... Jak mam się zachowywać, żeby właśnie mi zaproponowali pracę?

Tagi dotyczące pytania:
1 odpowiedzi
Anna Coach answered 1 rok ago

Witaj

Przede wszystkim BĄDŹ SOBĄ i spełniaj wymagania stażu. Ważne, abyś była autentyczna. Jeśli na siłę zaczniesz wykonywać nadmiar zadań, sztucznie się uśmiechać do ludzi, czy też być nad wyraz miłą dla szefa, to prędzej czy później „wypalisz” się z takich zachowań, ponieważ nie będą one dla Ciebie naturalne.

Proponuję natomiast podjęcia się jakiegoś ciekawego projektu dla firmy, w której odbywasz staż, który leży w okręgu Twoich zainteresowań. Wykaż się kreatywnością, innowacyjnością, nie zapominaj też o uśmiechu.

Pamiętaj też o schludnym wyglądzie, często potencjalni pracodawcy „tak nas piszą- jak na widzą”. Ważny jest też krąg pracowników, staraj się być przyjazna otoczeniu, ale przy okazji obserwować, czy atmosfera, w której obecnie przebywasz, spełnia Twoje oczekiwania.

Trzymam kciuki! Powodzenia!