Boję się kochać przy zapalonym świetle…

Kategoria: Życie intymneBoję się kochać przy zapalonym świetle…
Kobieta asked 3 miesiące ago

Witam,

Bardzo boję się seksu przy zapalonym świetle. Odnoszę wrażenie, że wygląd moich miejsc intymnych jest odrzucający, dlatego zawsze kocham się po ciemku, pod kołdrą, aby nie obrzydzić partnera. Mój narzeczony nie rozumie moich obaw i chce na mnie patrzeć, gdy się kochamy. Jestem przerażona! Co mam zrobić?

1 odpowiedzi
seksuolog answered 3 miesiące ago

Witam,

Bywa, że kobiety porównują wygląd swoich genitaliów z wyglądem zewnętrznych narządów płciowych innych kobiet, najczęściej widzianych w magazynach czy filmach. Zdarza się jednak, że w pismach dla panów lub filmach erotycznych, prezentowane zdjęcia są komputerowo „poprawiane” albo wręcz modelki/aktorki przeszły operacje plastyczne (genitaliów jak i biustu). Naturalne wargi sromowe są najczęściej asymetryczne i nie przypominają tych z magazynów - natura zadbała tu o różnorodność. Jeśli byłaby Pani ciekawa, jak wyglądają naturalne wargi sromowe, polecam galerię na stronach www.theclitoris.com (niestety nie ma polskiej wersji językowej).

Pani partner lubi się Pani przyglądać i widok ten sprawia mu przyjemność. Namawiam do otwartej rozmowy z partnerem o swoich obawach. Zawsze też istnieje możliwość chirurgicznej korekty wyglądu warg sromowych, wcześniej jednak zalecałabym konsultację u specjalisty seksuologa.