Symptomy końca związku
Zanim człowiek znajdzie odpowiednią dla siebie osobę, nieraz może natrafić na kogoś dla siebie nieodpowiedniego. Jednym ze znaków świadczących o tym jest wygaśnięcie miłości i niemożność rozpalenia jej ponownie. Po czym jednak poznać, że w naszym związku dzieje się źle, a uczucia między partnerami to nie miłość, a przyzwyczajenie i strach przed samotnością? Sprawdźmy jakie objawy powinny dać Wam do myślenia nad przyszłością związku.
Coraz rzadszy kontakt
Wiadomo, że nie zawsze można spotykać się codziennie, albo co drugi dzień. Jeśli jednak oboje możecie widywać się często, a mimo to jedno z was (albo oboje) nie ma ochoty widywać się częściej niż raz w tygodniu, coś między Wami jest nie tak. Czy zastanawiała się, co jest tego powodem? Nadal lubisz przebywać z swoim chłopakiem, a on z Tobą? Jak czujesz się w jego obecności?
Coraz częstsze kłótnie
Zamiast rozwiązywać spory spokojnie, Wy „wolicie” drzeć koty o każdy drobiazg. Obwiniacie się nawzajem i żadne nie chce ustąpić. W kłótni potraficie powiedzieć sobie bardzo przykre słowa, z wulgaryzmami włącznie. Kochający się ludzie lubią i szanują siebie nawzajem nawet w kłótni, a jeżeli pojawiają się obelgi, szantaże czy wypominanie starych problemów, między Wami zaczyna rodzić się niechęć. Stąd natomiast prosta droga do rozpadu związku.
Nie odczuwasz przyjemności z seksu
Seks jest bardzo dobrym wyznacznikiem tego czy w związku wszystko gra. Jeżeli wcześniej lubiliście się kochać i nagle lub stopniowo Ty lub Twój chłopak unikacie seksu, zaczyna między Wami szwankować intymność. Jeśli nie odczuwasz przyjemności z seksu, pod żadnym pozorem nie zmuszaj się do niego! Lepiej szczerze porozmawiać o problemie, niż zamiatać go pod dywan z nadzieją, ze sam zniknie.
Nie chcesz myśleć „o Was” w przyszłości
Wcześniej rozmawialiście o tym, że będziecie zawsze razem, że po skończeniu szkoły zamieszkacie wspólnie i będziecie tworzyć dojrzały związek. Z czasem jednak entuzjazm w tej kwestii zniknął. Odczuwać dziwny niepokój na samą myśl o tym, że miałabyś spędzić z nim resztę życia. Nie lubisz rozmawiać na temat przyszłego życia, mieszkania.
Irytuje Cię w nim (prawie) wszystko
Do niedawna wszystko wydawało Ci się w nim idealne. Podobał Ci się nawet sposób, w jaki je kanapkę z pomidorem. Teraz praktycznie każdy jego gest doprowadza Cię do szału. Nie lubisz z nim jeść, bo uważasz, że robi to okropnie. Jego sposób mówienia i śmiech drażnią Cię. Nawet styl ubierania się stał się dla Ciebie nagle jakiś taki brzydki i niemodny.
Trudno do końca określić, kiedy kończy się miłość. Z pewnością bardzo alarmujący objaw to ten, kiedy już nie chcemy się starać dla drugiej połowy, kiedy nie zależy nam na jej zdaniu. Gdy dodatkowo nie mamy ochoty z nią przebywać, nie chcemy myśleć przyszłościowo, oznacza to, że dobre uczucia do tej osoby wyparowały.
Czy można to naprawić?
Wszystko zależy od chęci i oczekiwań dwóch osób. Czasem po prostu nie warto reanimować związku ze względu na kilka lat spędzonych razem czy ze względu na fakt, że „Mama go/ją lubi”.