Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?
Akcja Recenzje oraz Filmy Online

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?

Z przejmującym obrazem polskiej Policji mieliśmy szansę po raz pierwszy zapoznać się ponad 10 lat temu dzięki “Psom” Władysława Pasikowskiego. Byłe to szalenie dosadny film o funkcjonariuszach SB, których po weryfikacji przeniesiono do Policji, aby zaczęli prowadzić prawdziwą walkę z grupą groźnych bandytów. Późniejsze próby przedstawienia tego świata kończyły się jedynie na średnich komediach albo pseudo – gangsterskich filmach. Trzeba było sporo czekać, aby po raz kolejny tematyka, krążąca wokół wymiaru sprawiedliwości, znalazła ujście w bardzo dobrej propozycji filmowej – mowa tutaj o “Symetrii” Konrada Niewolskiego, który przedstawił życie więźniów od podszewki. Brak było jednak nadal czegoś sugestywnego, dzięki czemu widz na dużym ekranie mógłby zobaczyć mroczne oblicze Policji.

Informacje o filmie: Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Patryk Vega
Zdjęcia: Kuba Brożek
Muzyka: Radosław Łuka
Scenografia: Elwira Pluta
Producent: Waldemar Dziki, Tomasz Kurzewski
Gatunek: Dramat, Sensacyjny
Produkcja: Polska
Dystrybucja: Interfilm
Czas trwania: 97 min.

Recenzja Filmu: Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Patryk Vega starał się jak najdokładniej zagłębić się w ten temat, kręcą przy tym dwie dokumentalne serie „Prawdziwe psy” oraz „Taśmy grozy”. Było to doskonałe przedpole dla fabularnego debiutu, który okazał się jednym z najlepszych i najciekawszych filmów polskich ostatnich lat. „Pitbull” jest wynikiem wytężonej pracy i długoletnich obserwacji.

Wydział ds. zabójstw to nie miejsce dla mięczaków. Dzięki jego funkcjonariuszom udało się zmniejszyć o połowę tego typu przestępstwa w mieście. Sukces jest jednak okupiony wieloma poświęceniami i potężnymi problemami. Gebels, grany przez Andrzeja Grabowskiego, może stracić prawo do widywania się z synem. Chce chłopcu uchylić nieba, jednak jego sytuacja finansowa jest mniej niż przeciętna. Odmówił przyjęcia 3 milionów dolarów łapówki, ale to wcale nie polepszyło jego sytuacji materialnej. Metyl, w którego wcielił się Krzysztof Stroiński, jest nałogowym alkoholikiem, którego rzeciła żona, a teraz próbuje układać sobie życie z kobietą, noszącą jego dziecko. Przy okazji powiem, że ów kobietę zagrała świetnie Małgorzata Foremniak – jest to rola epizodyczna, ale na długo pozostanie w mojej pamięci. Nielat, grany przez Rafała Mohra, to zupełny młokos w Wydziale. Ma kłopoty z ojcem, który jest sławnym aktorem. Nie potrafi znaleźć z nim wspólnego języka. Trudno jest mu się także wkupić w łaski kolegów z pracy. Z tego też powodu popada w uzależnienie od narkotyków i brata się z bandytami. Benek, odtwarzany przez Janusz Gajosa, jest już prawie na emeryturze i brakuje mu tylko dwóch miesięcy służby. Niestety ma zaawansowaną chorobę wieńcową, która coraz częściej daje o sobie znać. A na koniec Despero, grany przez Marcina Dorocińskiego, który jest chyba najbardziej eksponowanym w filmie charakterem. Młody mężczyzna, który przesiąkł już policyjnym życiem i atmosferą bandyckiego świata. Niestety zaczyna łączyć życie osobiste z pracą, co doprowadzi do wielu problemów.

Na ekranie widać jeszcze kilku innych aktorów, między innymi Danutę Stenkę i Jolantę Fraszyńską, którzy naprawdę fantastycznie odegrali epizodyczne role. Pierwszy raz na planie pojawiła się Weronika Rosati, która wcieliła się w postać córki groźnego kryminalisty, szukanego przez całą Policję. Młodej aktorce sztuka ta wyszła całkiem nieźle.

Pomysł na film jest prosty – autentyczne wydarzenia, charaktery i sceny. To wszystko sprawia, że film ogląda się z zapartym tchem. Dzięki niemu widz może dowiedzieć się o naprawdę ciemnej stronie policyjnego życia, o której dotąd nie miał nawet pojęcia. Akcja nie toczy się może w ekspresowym tempie, zdjęcia są czasem niewyraźne, a najazdy kamery wydłużone, jednak pozwala to na dokładniejszą obserwacje zachowań głównych bohaterów. Ich przeżycia są bardzo traumatyczne i trudno nie zadać sobie pytania, co tacy ludzie robią w służbie. Otóż dzisiejszy świat jest tak zły i przesiąknięty nienawiścią, że ludzka psychika musi ulec pewnym modyfikacjom adaptacyjnym. Niektóre jednak zachowania budzą w człowieku dezaprobatę i żadne okoliczności nie są w stanie tego wytłumaczyć. Niestety w Policji istnieją patologie i to zapewne reżyser chciał również przekazać.

Gdzie obejrzeć cały film online za darmo: Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Obecnie film „Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016) ” obecnie można obejrzeć tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Post Comment