Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami. Czy powinnam mieć pretensje?
Psychologia

Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami. Czy powinnam mieć pretensje?

Czy powinnam mieć pretensje?

Temat flirtowania jest bardzo złożony i nie ma jednogłośnej opinii w tej kwestii. Dla większości flirt zajętej osoby z kimś spoza związku jest zdradą. Są jednak tacy, którzy nie oburzają się o to, że druga połowa lubi zalotne rozmowy z innymi ludźmi płci przeciwnej.
Do której z powyższych grup Ty należysz i czy rzeczywiście Twój facet czaruje inne dziewczyny? Może dzięki naszemu artykułowi dowiesz się czegoś więcej.

Czym jest flirt?

Wbrew pozorom flirt nie musi prowadzić do seksu, ani do romansu. Flirt to błyskotliwa wymiana zdań, w czasie której można „przemycać” dwuznaczne zwroty. Dobry flirt opiera się bowiem na wieloznaczności. Nie mówimy wprost „podobasz mi się”, ale na przykład komplementujemy daną osobę w specyficzny, zalotny sposób.
Elementem flirtu może tez być spojrzenie, gesty, szeroko pojęta mowa ciała. Często flirtowanie ma na celu stworzenie pewnego nastroju. Dla wielu flirt to sztuka, którą nie każdy potrafi opanować.

Flirt czy podrywacz?

Czy Twój chłopak zachowuje się powyższy sposób w stosunku do innych dziewczyn? A może ładnym koleżankom mówi wprost, że są ładne i chętnie poszedłby z nimi na kawę? Jeżeli prezentuje „styl” nr 2 , masz do czynienia ze zwykłym podrywaczem, a nie błyskotliwym, uroczym chłopakiem.
Niektóre osoby mają po prostu taki styl zachowania i nie traktują go jak podrywu. Większość jednak poczułaby się niezbyt miło, gdyby dowiedziała się, że druga połówka zachowuje się w podobny sposób w stosunku do innych dziewczyn/chłopaków. Jak już wspomnieliśmy, nie ma bowiem jednej opinii na ten temat. Istnieją związki, w których flirt to element rozrywkowy.
Mnóstwo par nie wyobraża sobie jednak takiej formy rozmawiania z ludźmi przeciwnej płci; wśród nich są osoby, które poczułyby się „jedynie” zranione takim zachowaniem partnera, ale są i takie, które byłyby w stanie zakończyć z tego powodu związek.

Co Ty o tym myślisz?

Zastanów się, do jakiej grupy Ty się zaliczasz? Co czujesz, kiedy dowiadujesz się, że Twój chłopak flirtował z jakąś dziewczyną? Czy rozmawiacie szczerze o swoich uczuciach? Wbrew pozorom awantury czy fochy nie są receptą na dobry związek. W dobrym związku po prostu rozmawia się o wszystkim. Jeżeli boli Cię jego zachowanie, mówisz mu o tym wprost czy udajesz, że Ci to nie przeszkadza? A może płaczesz wieczorami w poduszkę, bo on mimo Twoich próśb dalej robi swoje?
Bardzo ważne jest, aby chłopak wiedział, jakie masz granice (i abyś Ty znała je również). Skoro nie mówisz mu, że cierpisz kiedy on zalotnie rozmawia z inną dziewczyną, jak ma się tego dowiedzieć? On nie jest wróżką – nie domyśli się. Musisz z nim porozmawiać, jeśli zależy Ci na tym związku.
Sytuacja wygląda inaczej, gdy on wie doskonale o tym, że boli Cię jego zachowanie, ale nie chce nic z tym zrobić. Bądź szczera sama ze sobą: nie udawaj „fajnej” i „wyluzowanej”, bo zrobisz sobie tym krzywdę. Jeżeli widzisz, że mimo próśb Twój chłopak ma w nosie Twoje uczucia i nadal flirtuje – odejdź od niego, bo nie nadaje się do związku z Tobą.

Jeśli jednak on nawet nie wie, że Ty źle znosisz jego relacje z koleżankami i obcymi dziewczynami, powiedz mu o tym jak najszybciej. Wyjaśnijcie sobie wszystko i postanówcie coś. Pamiętaj jednak o tym, aby nigdy nie uginać się w tej kwestii dla chłopaka. Jeśli rani Cię jego flirtowanie z innymi, nie zmienisz tego i masz prawo czuć się z tym źle. Widocznie to nie jest Ten Jedyny. Szanuj swoje uczucia i granice, a inni będą robić to samo.

Post Comment