Czego wstydzą się mężczyźni
Psychologia

Czego wstydzą się mężczyźni

Mają być wsparciem i dawać ochronę. Najlepiej, by byli pewni siebie, dumni i niczego się nie bali… a jednak każdy mężczyzna ma słabe punkty. Których wstydzi się najbardziej?

Zaledwie 11 procent mężczyzn jest całkowicie zadowolonych ze swojego wyglądu – tak czytamy na łamach dziennik.pl. Mało? Niekoniecznie.
Wśród kobiet ten odsetek jest o 4 proc. niższy, tak więc więcej mężczyzn niż kobiet akceptuje swoje ciało. Tyle, że kobiety bywają mniej lub bardziej z siebie zadowolone, a z panami jest inaczej. Ich mniemanie o sobie jest w zasadzie stałe. Zmienia się wyłącznie wówczas, jeśli w ich ciele zachodzą drastyczne zmiany.A co najbardziej męczy naszych panów?

1.Mięsień piwny i waga.
Bardziej niż wypracowane mięśnie klatki piersiowej, panowie przejmują się wagą. Dziwne? Poniekąd. W większości przypadków dla mężczyzn wskazówka wagi, która nagle się podnosi jest powodem do paniki. Ale to nie wszystko, większości mężczyzn bardzo też przeszkadza tzw. otyłość brzuszna. Nawet ci w miarę zgrabni czy chudzi panowie, którzy nagle zauważają, że koszula czy marynarka niebezpiecznie opinają krągłości, potrafią się załamać.

2. Łysienie androgeniczne lub nadmierne owłosienie.

Już w starożytności owłosienie uważane było za wyznacznik męskości. Wówczas jednak chodziło głównie o to, by mieć brodę, która świadczyła o mądrości. Dziś kompleksem mężczyzn staje się albo brak owłosienia na środku głowy lub nadmierne owłosienie np. na plecach. Wszystko musi być jak w mainstreamie lub zupełnie oryginalne, czyli albo bujna czupryna, albo asymetryczny irokez.

3. Problemy łóżkowe.
Problemów w łóżku jest całe mnóstwo. Panowie mogą wstydzić się zarówno wielkości penisa, jak i za szybkiego dojścia do poziomu rozkoszy, ale także małych tudzież słabych umiejętności. Ale męskie kompleksy łóżkowe to szerszy temat…

4.Słabe zarobki.
Kobieta zarabiająca więcej niż mężczyzna to dla wielu panów powód do wstydu. Ale niekoniecznie trzeba porównywać swoje zarobki do pensji kobiet, a i tak można wpaść w kompleksy. Wystarczy, że partnerka wciąż mówi o remoncie, wyjeździe na wakacje czy nowej sukience. Dla mężczyzn niemożność zaspokojenia jej pragnień, może stanowić pierwszy krok do depresji.

5.Pierwsze objawy starzenia.Dla panów pierwszym objawem starzenia się jest spadek kondycji lub siwienie. Są też mężczyźni obsesyjnie pragnący pozbyć się zmarszczek czy ci, którym przeszkadza pojawianie się na różnych częściach ciała opadającej skóry. Starzenie się, jest pierwszym objawem wejścia w wiek, w którym każdy facet powinien być do końca z siebie zadowolony. To moment, w którym mężczyzna zaczyna etap rozliczania się ze sobą. Niestety to często prowadzi do kryzysu wieku średniego.

6. Odstające uszy.
Czasem kompleksy z dzieciństwa towarzyszą panom przez cale życie. Dlatego, jeśli ktoś kiedyś mężczyźnie powiedział, że ma odstające uszy, może to w nim „siedzieć” nawet do późnej starości.

7. Za słaby w porównaniu z innymi.Porównywanie się z kolegami partnerki czy znajomymi ze szkoły czy studiów zawsze powiększa kompleksy. Mężczyźni jak kobiety, zauważają elementy, które u innych są znacznie lepsze. Zbyt wielkie przywiązanie do porównań wprowadza w panach zwątpienie co do swojej atrakcyjności.

Post Comment