Jakie zachowania kobiety uważają za niemęskie
Psychologia

Jakie zachowania kobiety uważają za niemęskie

Męskość to dobra budowa, zdecydowanie i konsekwencja. Męskością może być też szorstkość w obyciu, agresja i siła fizyczna. Trudna jest współczesna definicja męskości. A jak jest z niemęskością?

Pojęcie męskości co prawda ewoluuje, jednak zachowanie niemęskie pojawiały się zawsze… z biegiem czasu zmieniła się tylko ich specyfika. Nie lubimy u swojego partnera zachowań, które przypominają nam nasze własne niezdecydowanie, kłótliwość czy brak konsekwencji w działaniu. Co jeszcze współczesna kobieta uważa za niemęskie?

  1. Nie wie czy chce nosić granatową czy niebieską marynarkę
    To, że kobieta nie może podjąć szybkiej decyzji na temat wyboru sukienki czy koloru oprawek do okularów jej samej może nie przeszkadzać. Jeśli jednak podobne zachowania obserwuje u swojego partnera, zdecydowanie go nie akceptuje. I może piętnować. Brak zdecydowania jest zdecydowanie niemęski.

2. Wszystkie jego miłości odcisnęły się na jego psychice bolesnym piętnemMiał pięć „wielkich miłości” w ciągu ostatniego roku. Jego dwie narzeczone tak bardzo go skrzywdziły, że nie potrafi bez emocji o tym opowiadać… może świadczy to o wrażliwości, jednak większość z nas, nie chce tego odkryć u swojego życiowego partnera.

3. Zmienia pracę co trzy miesiące

Przeczytaj: Czy mężczyznę można zmienić?

Nie chodzi o to, by partner zarabiał miliony, nie o to, by piastował prestiżowe stanowisko – to nie jest potrzebne każdej kobiecie. Większość z nas będzie zadowolona z partnera, którego nie wyrzucają z każdej pracy co 2-3 miesiące.
Cechą zdecydowanie niemęską obserwowaną przez nas u płci przeciwnej jest dla nas brak zawodowej konsekwencji, czyli niezdecydowanie, jeśli idzie o zawód czy zajęcie. Wyjątkowo męskie zaś wydaje nam się poszerzanie swojej zawodowej ścieżki, a już najbardziej kręci nas, jeśli zawód naszego partnera cieszy się znacznym prestiżem społecznym.

4. Płacze, marudzi, boleje…Płacz w słuchawce to zdecydowanie nie to, co większość z nas chce od partnera usłyszeć. Co innego czułość. Silny partner powinien potrafić „tęsknię” i „brakuje mi Ciebie”, ale nie powinien pokazywać, że bez swoje drugiej połowy niezdolny jest do wykonywania podstawowych codziennych zadań. Niemęska jest też marudność, którą niestety wiele z nas obserwuje u swoich mężczyzn podczas gorączki czy nawet lekkiego przeziębienia.

5.Nie potrafi wymienić żarówki ani opłacić rachunków
Jak sprawdzić konto w ZUS, gdzie zmienić opony na zimówki, jak zrobić omlet? – wiedza podstawowa wymagana jest nie tylko od naszego życiowego partnera, ale od wszystkich znajomych. Głupio bowiem przekonać samą siebie, że osoby które nas otaczają mają znaczne braki w wiedzy. Nie chodzi o politykę, skomplikowane kwestie prawne czy zawodowstwo w kuchni. Chodzi o to, by kobieta czuła, że jej partner potrafi sobie w życiu radzić. Zaradność jest przecież cechą przypisywaną „prawdziwym mężczyznom”.

6. Ma więcej kosmetyków niż jaWypolerowana i pokryta bezbarwnym lakierem płytka paznokcia, wydepilowane miejsca intymne i łazienka pełna specyfików na uczulenia, dla delikatnej i wrażliwej skóry – to dla większości kobiet „kwintesencja niemęskości”. Dbałość o siebie to cecha bardzo u mężczyzn pożądana, przesadna dbałość to jednak nic czym mężczyzna powinien się chwalić.

7.Nie walczy o swojeKłótliwość jest zła, ale większość Polek jest zdania, że mężczyzna powinien potrafić walczyć o swoje. Mało tego spora część pań uważa, że lepiej jeśli partner podejmie walkę w obronie złej opinii, niż wycofa się uważając sprawę za przegraną. Niemęskie jest dla nas uleganie presji, zbyt szybkie godzenie się na niekomfortowe warunki czy brak śmiałości w kontaktach z obcymi.

Post Comment