Jak pogodzić się z przeszłością partnera?
Kobieta

Jak pogodzić się z przeszłością partnera?

Jak się z nią pogodzić?

Wchodząc w związek z nową osobą, należy mieć na uwadze, że ma ona swoją przeszłość. Czasem mogą to być przelotne znajomości oparte na pocałunkach, albo seksie. Domeną przeszłości jest jednak to, że nie da się jej zmienić. Jak więc zachować się w sytuacji, gdy dowiadujesz się, że Twój chłopak przed poznaniem Ciebie poznawał wiele dziewczyn i bynajmniej nie jest prawiczkiem?
Nie zadawaj pytania, jeśli nie zniesiesz odpowiedzi
Jeżeli wiesz, że Twój chłopak w przeszłości nie był świętoszkiem, ale nie znasz szczegółów, zastanów się, czy chcesz je poznać. Pomyśl również, po co Ci ta wiedza? Przeszłość partnera, o ile nie ma ona wpływu na Wasz związek, nie powinna przesłaniać Ci teraźniejszości. Czy gdybyś dowiedziała się, że przed Tobą sypiał z 10 dziewczynami, byłabyś w stanie to zaakceptować? Czy gdybyś wiedziała, że w przeszłości ostro imprezował i próbował wielu używek lub narkotyków, mogłabyś to przełknąć?

Przeszłość – trudny temat

Przeszłość to trudny temat dla wielu dziewczyn, ale i chłopców. Często słyszy się, że chłopak był rozczarowany, gdy dowiedział się, że jego dziewczyna nie jest dziewicę. Co poradziłabyś takiemu chłopakowi? Uznałabyś, że ma rację i powinien zostawić dziewczynę czy może wytłumaczyłabyś mu, że to był zupełnie inny rozdział w jej życiu? Co Ty chciałabyś usłyszeć od swojego chłopaka w takiej sytuacji? Warto niszczyć udany związek z powodu czegoś, co dawno minęło?
Jeżeli przeszłość drugiej osoby nie daje Ci spokoju, zastanów się, z czego to wynika? Czy to niezgodne z Twoimi zasadami? A może trochę zazdrościsz mu, że on miał tyle przeżyć? Może problem tkwi w Twojej zaniżonej samoocenie? Boisz się, że chłopak będzie Cię porównywał z poprzednimi partnerkami i wypadniesz przy nich kiepsko?
Nie daj się tym myślom. Skoro wybrał Ciebie, to znaczy, że jesteś dla niego wyjątkowa. Skoro znasz jego historię, to znaczy, że Ci ufa. Postaraj się zmienić myślenie na swój temat, a zmieni się Twoje podejście do partnera.

Nie akceptuj kłamstw

Czasem nasze obawy nie biorą się z powietrza. Być może o Twoim chłopaku krążą nieciekawe historie, którym on zaprzecza? A może jakaś dziewczyna ostrzegła Cię, abyś była w stosunku do niego ostrożna, bo lubi kłamać, naciągać fakty i oszukiwać na różne sposoby? Jeżeli kiedykolwiek w Twoim otoczeniu pojawiła się podobna sytuacja i nie wiesz, komu wierzyć – bądź czujna. Nie wierz ślepo obcym osobom (ani „znajomym znajomych”), bo niewykluczone, że mówią takie rzeczy z zazdrości/zawiści. Jeśli jednak historii na temat przeszłości Twojego chłopaka jest zbyt wiele, a on sam nie chce o nich mówić, ani niczego Ci wyjaśniać – uważaj.
Kochający partner pragnie rozwiewać wszelkie wątpliwości cierpliwą rozmową i wyjaśnieniami. Skoro jego denerwują Twoje pytania, warto zastanowić się dlaczego tak jest. Postaraj się być obiektywna i chłodno obserwować jego zachowania.
Wiemy, że to trudne kiedy w grę wchodzi zakochanie, ale spróbuj być wobec niego bardziej krytyczna. Jeżeli z czasem pojawia się coraz więcej nieścisłości, albo przemilczanych spraw związanych z jego przeszłością, oznacza to, że on nie jest wobec Ciebie szczery i próbuje coś przed Tobą ukryć. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek dowiesz się prawdy, dlatego poważnie przemyśl, czy Twój chłopak to odpowiedni materiał na partnera i przyjaciela.

Post Comment