Co traci mężczyzna decydując się na mieszkanie z kobietą?
Psychologia

Co traci mężczyzna decydując się na mieszkanie z kobietą?

Związek polega na dawaniu i braniu – oczywiste. Znacznie mniej oczywista jest lista „rzeczy”, które trzeba poświęcić, by ten związek zbudować.

Wiele od Niego wymagasz. Potrzebujesz wsparcia, miłości, chcesz być podziwiana i doceniana. Musisz też wiedzieć, że On zniesie wszystkie Twoje „fochy”, mieć pewność, że będzie Ci pomagał i był zawsze, kiedy najbardziej Go potrzebujesz. Ale czy zastanawiałaś się co mężczyzna musiał dla związku z Tobą poświęcić?

1..Koleżanki, kumpele, znajome
Nawet jeśli nie powiedziałaś „więcej się z nią nie spotkasz”, na pewno nie byłabyś zadowolona, gdyby powiedział, że jedzie na męski wyjazd z kolegami i dwiema najlepszymi kumpelami ze studiów. Takimi co to zawsze lubiły przebywać z chłopakami, młodymi, „fajnymi” i wolnymi. W związku tego typu spotkania, wyjazdy, wypady już nie tylko nie wyglądają dobrze, ale mogą sprawić drugiej stronie zawód, wzbudzić niepotrzebną zazdrość i destrukcyjne emocje.

2. Własna przestrzeń Mieszkając samemu, mógł sprzątać tylko kiedy spodziewał się gości, mógł mieć na ścianie kalendarz z roznegliżowanymi kobietami i miesięczne mleko w lodówce. Twoje obecność Jego przestrzeń nieco ogranicza. Zarówno w wymiarze łóżka, gdzie musi zostawić Ci miejsce, ale i w mieszkaniu, gdzie Twoje rzeczy zajmować będą teraz więcej niż jego miejsca.

3. Nieskrępowane pijaństwo
Kiedy był sam, mógł w piątek wieczorem zaszyć się w swojej kawalerce lub wyjechać na wielką „bibę” na cały weekend. Teraz ma posprzątać łazienkę, pójść z Tobą na zakupy i urodziny koleżanki. Pijackie weekendy nie wrócą, a jeśli nawet kiedyś przymkniesz na to oko, nie pozwolisz, by zdarzały się częściej niż raz w miesiącu.

4. Niezależność finansowa
Odkąd zamieszkaliście razem pojęcie „własnego budżetu” zostało nieco zmodyfikowane. Może składacie się na mieszkanie i opłaty, ale odkąd Ty wiesz ile On zarabia, nie zamierzasz sama łożyć na środki czystości czy jedzenie i pozwolić mu dwa razy w miesiącu kupować najnowszych gier czy najdroższych alkoholi. Niestety „wyrzucane” przez Niego dotąd zaskórniaki, będą trafiać w większości do wspólnej kasy i raczej to się nie zmieni.

5. Granice flirtu
Czarowanie ekspedientki czy agentki ubezpieczeniowej, dla uzyskania preferencyjnych warunków transakcji raczej nie będzie Ci się podobać. Nawet jeśli flirty nie zdarzały Mu się często, kobieta u boku, na pewno jeszcze zmniejszy ich ilość.

  1. Szalone męskie plany
    Nie każdy samotny mężczyzna wybiera się co roku na „kawalerskie wakacje” z chmarą motocyklistów. Nie każdy skacze ze spadochronem czy uprawia sporty ekstremalne. Niestety Każdy będąc w związku ma obowiązek dbania o siebie, stąd tak często zdarza się, że kobiety zabraniają niektórych aktywności swoim partnerom. Nie z obawy o zdradę, ale z troski… niestety z punktu widzenia mężczyzny wygląda to bardziej jak smycz niż jak parasol ochronny.

Post Comment