Auta (Cars) (Zygzak mcqueen) (2006) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?
Animacja Recenzje oraz Filmy Online

Auta (Cars) (Zygzak mcqueen) (2006) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?

Studio Pixar porządnie wgryzło się w filmowy rynek swymi animowankami i co pewien czas wypuszcza kolejną coraz bardziej dopieszczone graficznie animacje. Przed obejrzeniem tego filmu długi czas wzbraniałem się, aż nadeszła chwila kiedy naszła mnie ochota obejrzenia czegoś prostego w odbiorze. I jeśli o to chodzi to nie zawiodłem się… Młody pretendent do zdobycia nagrody Złotego Tłoka w wyścigach samochodowych znika podczas transportu do Los Angeles, gdzie ma się odbyć decydujący o zwycięstwie wyścig. Zaginiony trafia do zapomnianej przez wszystkich Chłodnicy Górskiej, gdzie wpada w tarapaty. Nasz bohater dopiero, gdy wyremontuje zniszczoną przez siebie drogę będzie mógł pojechać do LA.

Informacje dotyczące filmu: Auta (Cars) (2006)

Reżyseria: John Lasseter, Joe Ranft
Scenariusz: John Lasseter, Joe Ranft, Kiel Murray, Jorgen Klubien, Phil Lorin, Dan Fogelman
Muzyka: Randy Newman
Producent: Darla Anderson
Gatunek: Animacja, Komedia, Familijny
Produkcja: USA
Dystrybucja: Forum Film
Studio: Disney
Czas trwania: 125 min.

Recenzja Filmu: Auta (Cars) (2006)

W sumie wyszło takie cuś w pół skoku, gdzie niepotrzebnie twórcy skierowali swój produkt do wszystkich. Oczywiście pojawia się tu wiele odnośników, które zrozumieją tylko starsi widzowie (choćby puszczanie amerykańskiego hymnu w wykonaniu Hendrixa) oraz wiele „zabawnych” sytuacji przeznaczonych nie dla dzieciarni (strasznie ciągników). Wielokrotnie już używano tej reguły (nawet samo studio Pixar) lecz tym razem coś nie wypaliło. Brak tu rewelacyjnych tekstów i żartów (jak w Skrzeku), czy ciekawej fabuły (Iniemamocni) czy niezłej ścieżki dźwiękowej (Happy Feet: tupot małych stóp). Po prostu ten film fabularnie, dialogowo i postaciowo kuleje na całej swej rozciągłości.

Lecz trzeba przyznać, iż od strony wizualnej ten filmik jest dopieszczony. Sceny jazdy przez łąki i lasy Sally i Lightninga McQueena wyglądają doskonale, a nie jedne fan gry „Need for Speeda” rozdziawi paszczękę – i to nie w celu uzupełnienia jej popkornem. Świetnie zrobiono wiele jęć podczas wyścigu, ciekawe umieszczanie punktu widzenia, czy też nieźle oddany efekt prędkości to zdecydowanie największe atuty tego filmu. Wszystko utrzymane jest w kolorowej, acz nieco urealnionej specyfice, do której nie trzeba się przyzwyczajać jak do wyjścia w upalne lato do Bałtyku.

Trochę szkoda, iż ten walor wizualny zapełniono papką onli for czildren. Z zasady tego typu filmy rzucane są na rynek z przeznaczeniem dla wszystkich grup wiekowych co często staje się sporym minusem, gdy spomiędzy atrakcyjnej strony wizualnej starszy niż 14 lat widz dostrzeże szyte bardzo grubymi nićmi szwy fabularne. Nawet nie chodzi mi o banalność historii, ale o sposób jej prezentacji. I w ten oto sposób powstaje produkt typowo supermarketowy filmowo – dużo reklamy, piękne, kolorowe opakowanie, a w środku niewiele treści. Ledwie dwa lub trzy razy miałem powody do uśmiechu i tylko jedna scena wydała mi się bardzo zabawna, ale i to też tylko i wyłącznie w kontekście filmu (mały podnośnik podczas zmiany kół).

Czy obejrzeć? W sumie można, ale raczej w chwili niemocy umysłowej, albo jeśli nasze małoletnie rodzeństwo/dziatwa chciałoby coś razem z nami obejrzeć. W innych wypadkach znajdzie się setki lepszych propozycji – i to nawet takich, gdzie nie trzeba zbyt bardzo wytężać szarych komórek.

Gdzie obejrzeć cały film za darmo online: Auta (Cars) (2006)

Obecnie film „Auta (Cars) (2006)” można obejrzeć tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Post Comment