4 rzeczy, które poprawiają szczęście małżeństwa Dodaj do ulubionych
Psychologia

4 rzeczy, które poprawiają szczęście małżeństwa Dodaj do ulubionych

Nie, to nie poradnik, który powie Ci jak organizować związek, by żyć długo i szczęśliwie. To spis rzeczy, na które w życiu warto zwrócić uwagę, by czuć radość w związku.

Nie ma recepty na szczęście w związku, są za to metody, by ciągle o swoim zaangażowaniu i pasji sobie nawzajem przypominać.

Oto 4 z nich:

  1. Pielęgnacja romantycznej miłości
   Etap miłości, który przypada na początek znajomości, zwany miłością romantyczną to ten, kiedy niewiele się widzi, a wiele się czuje. Ale „motyle w brzuchu” i zaangażowanie w relacje międzyludzką można pobudzać. Co prawda po 10 latach związku ciężko jest powiedzieć, że człowiek czuje się szczęśliwy na sam widok drugiej osoby, można jednak nad tym popracować.
   Sęk w tym, by zminimalizować na jakiś czas ilość elementów codziennych na korzyść elementów romantycznych. W szczęśliwym związku muszą być rozstania na jakiś czas, musi być rozłąka, kłótnie i godzenie się, które pozwala o wszystkich nieprzyjemnych chwilach zapomnieć. Romantyczne spacery, prezenty, spontaniczny seks – to wszystko składowe udanego związku. Co ważne to nie musi przechodzić, a powinno nam towarzyszyć przez całe życie.
  1. Razem w nowe…
   Pierwszy seks, mieszkanie razem, wspólny kredyt, dziecko – to wszystko pewne etapy, które jednak nie mogą zostać tylko „odfajkowane”. By wymiernie wpływać na atrakcyjność wspólnego czasu, należy się odnawiać to, co już osiągnięte. Co więcej warto razem próbować nowych rzeczy, otwierać przed sobą nowe perspektywy.
  1. „Ślepota zakochania”
   Początkowa faza związku dlatego jest dla obu stron satysfakcjonująca, że wielokrotnie wiąże się z pewnymi niedomówieniami i „ślepotą” na wszystko to, co nie do końca akceptujemy i w czym chcemy uczestniczyć. Godzimy się na rzeczy dla siebie niewygodne z miłości, nie myślimy o tym, co będziemy z tego mieć, tylko jak bardzo ucieszy się druga strona. Nie wypominamy, nie dlatego, że nie wierzymy w poprawę, ale dlatego, że nie chcemy sprawiać drugiej stronie zawodu.
   Zamknięcie oczu na niektóre (zwłaszcza te mniej znaczące) wady partnera stanowi nie o głupocie, ale miłości. Czasem więc warto być nieco bardziej ślepym…
 1. Pasje w związku
  Kochasz nurkować, chodzić po górach, jeździć na nartach? Wspaniale! To część Ciebie, z której pod żadnym pozorem nie można rezygnować. Dla szczęścia w związku trzeba zadbać o własne szczęście, co za tym idzie, należy pielęgnować w sobie to, co kochamy i potrafić się tym dzielić z ukochaną osobą.
  Życiowe pasje, wprowadzane do związku to wartość sama w sobie i warto ją pielęgnować na każdym etapie.

Post Comment