Pani z przedszkola (2014) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?
Dramat Recenzje oraz Filmy Online

Pani z przedszkola (2014) – Cały Film • Online • Recenzja • Gdzie obejrzeć za darmo?

Obsada Filmu: Pani z przedszkola (2014)
  • reżyseria Marcin Krzyształowicz
  • scenariusz Marcin Krzyształowicz
  • gatunek Dramat, Komedia
  • produkcja Polska
  • premiera 25 grudnia 2014 (Światowa i polska premiera kinowa) nagrody Film dostał 1 nagrodę i 7 nominacji
Recenzja Filmu: Pani z przedszkola (2014)

Pierwszy raz dostałam obuchem w głowę, gdy zobaczyłam plakat filmu (no bo… serio?), drugi – gdy odkryłam, że to film Krzyształowicza, autora świetnie przyjętej chyba przez wszystkich oprócz mnie Obławy. Ale i tak wierzyłam, że będzie fajnie. No bo Kulesza, Woronowicz z fajnymi wąsami, Janda i jej cięte riposty. Nie wystarczyło.

Byłabym niepoważna, stawiając filmowi zarzut, że jego zwiastun wprowadza widza w błąd. Bo choć tak jest w istocie – i jest to błąd nie tylko w stosunku do fabuły, ale także gatunku filmu i relacji łączących bohaterów, ich faktycznego udziału w akcji – to nie ma w tym nic złego dopóki jego prawdziwe oblicze zaspokaja apetyt. Pani z przedszkola go nie zaspokaja, rozwadniając humor, bawiąc się w nieuzasadnioną powtarzalność i żonglując wątkami tak długo, że aż nużą

Nawet bohaterowie, tworzący ciekawą i barwną przecież konstelację typów (jest zamykający się w swoim świecie marzyciel, sfrustrowana, niespełniona pani domu, seksowna młódka i babcia z dyktatorskim zacięciem, dojrzały facet z problemami, a nawet ekscentryczny psychoterapeuta, leczący metodą, a jakże, freudowską) gdzieś w toku akcji tracą werwę, a śledzenie ich losów skupia się wokół czekania na „te śmieszne sceny ze zwiastuna”, które – jak sie okazują – są zlepkiem najlepszych kawałków całego film

Krzyształowicz – podobnie jak w Obławie – bawi się konwencją, miesza gatunki i sprawia, że nic nie jest oczywiste. O ile jednak w poprzednim filmie było to strzałem w dziesiątkę, o tyle w Pani z przedszkola ten celowy chaos trochę jednak irytuje, a wyłaniający się zeń porządek po prostu nie przekonuje. Reżyser dwoi się i troi, by zaskoczyć, rysuje coraz to bardziej wymyślne sceny, wydziwia z rozwiązaniami, aż zwyczajnie przekracza granice dobrego smaku. W warstwie dramaturgicznej, humorystycznej i trochę także moralnej, choć kontrowersyjność niektórych zestawień to pewnie rzecz dyskusyjna.

„Nie umiesz się bawić” – powiedzieliby mi pewnie zadowoleni z seansu widzowie. Może. Tylko kogo i po co mam oszukiwać? Rozczarowała mnie ta Pani z przedszkola, choć na pooglądanie kolejnych popisów Kuleszy i Woronowicza czasu mi nigdy nie szkoda.

Czy polecam? Nie.

Gdzie obejrzeć film za darmo w internecie: Pani z przedszkola (2014)

Obecnie film „Pani z przedszkola (2014)” można obejrzeć tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Post Comment